Savaitgalį siautėjo vėjas, gaisrai ir neblaivūs vairuotojai

gaisras juskaiciu kaimeŠeštadienį ir sekmadienį daug darbo turėjo Šilutės rajono ugniagesiai, medikai ir policininkai.

Švėkšnos seniūnijoje nuo kelio nuskriejo ir griovyje atsidūrė girto jaunuolio vairuojamas BMW 525, degė namas Juškaičių kaime (Gardamo sen.), gyvenamasis vagonėlis Šilutėje, garažas Ventėje, suodžiai kamine įsiliepsnojo Domaičių kaimo (Juknaičių sen.) daugiabutyje, kur tuo metu girtavo vietos gyventoja B.V. su kompanija.

Nuo kelio nuskriejo BMW

Šeštadienį, išvažiuodamas iš Vilkų kampo kaimo (Švėkšnos sen.), nuo kelio sankasos nuvažiavo automobilis BMW 525, Avarija BMWvairuojamas neblaivaus vyriškio. Kartu su juo važiavo dar vienas vaikinas, kuris taipogi buvo išgėręs.

Pranešimas apie nuo kelio nuvažiavusį automobilį ir jame prispaustus bei sužalotus žmones buvo gautas apie 16.20 val. Nuvažiavusią nuo kelio BMW pamatė pro šalį važiavę žmonės, kurie ir iškvietė pagalbą.

Netrukus į įvykio vietą atskubėjo gelbėtojai, medikai.

Paaiškėjo, kad vyrukai nebuvo prispausti ir sužaloti, o tik girti. Išlipę iš automobilio jie sunkiai pastovėjo ant kojų ir vargiai surezgė rišlius sakinius. Vairuotojui – 24 metų Vilkų kampo kaimo gyventojui – nustatytas 3,32 promilės girtumas.

Pareigūnai automobilyje aptiko alaus skardinių.

Incidento metu niekas nenukentėjo.

Ugniagesiai prašo nelaimę kelyje pamačiusius žmones pirma įsitikinti, ar išties yra prispaustų žmonių, o tik tada, jei reikia, kviesti gelbėtojus. Gelbėtojų automobilo kelionė į kitą rajono pakraštį visiems mokesčių mokėtojams kainuoja labai nepigiai, bet neretai jie vis dar kviečiami be reikalo.

Domaičių kaime ugniagesiams teko laužti duris

Gruodžio 4-ąją apie gaisrą daugiabutyje pranešta iš Domaičių kaimo. Čia liepsnos kilo iš kamino, priklausančio pilietės B.V. butui, kuriame tuo metu vyko išgertuvės.

Norėdami patekti į butą ugniagesiai susidūrė su ten buvusios girtos kompanijos pasipriešinimu – kad galėtų apžiūrėti dūmtraukį, teko net šauktis policijos pagalbos ir laužti duris.

Už dūmtraukių nepriežiūrą gresia administracinė atsakomybė, tad atverti piniginę teks ir buto šeimininkei B.V.
Kitą dieną – gruodžio 5-ąją, apie 12.40 val. gaisras įsisiautėjo Kintų seniūnijos Ventės kaime. Čia liepsnojo šalia privataus namo stovintis garažas.

Kodėl įsidegė medinis, bet skarda apkaltas pastatėlis, dar nenustatyta. Kartu su juo sudegė ir jame buvęs 1 kub. metras medienos.

Liepsnojo namas Juškaičiuose, garažas Ventėje

gaisras ramuciu gatveje vagonelisVėlų sekmadienio vakarą, apie 23 val., Bendrojo pagalbos centro numeriu buvo gautas pranešimas apie degantį namą Juškaičių kaime.

Pagalbos šaukėsi du 13 ir 21 metų broliai, kurie pateko į ugnies žabangas.

Tuomet, kai kilo gaisras, vyresnysis brolis jau miegojo, o jaunesnysis žiūrėjo televizorių. Jis ir užuodė dūmų kvapą.
Gaisras kilo koriduriuje ir staigiai išplito kitur, todėl per lauko duris broliai jau nebegalėjo išbėgti į kiemą. Gelbėdamiesi nuo ugnies vaikinai iššoko per langą ir apie įvykį pranešė pagalbos tarnyboms.

Labai stiprus vėjas liepsnas įpūtė akimirksiu ir po 10-15 minučių atvykę ugniagesiai pamatė jau atvira liepsna liepsnojantį namą – stogas buvo įkritęs, vidus išdegęs, jiems atvykstant sprogo ir dujų balionas.

Į įvykio vietą atskubėjo trys gaisrininkų automobilinės cisternos iš Šilutės, Švėkšnos ir Žemaičių Naumiesčio. Paskutinieji ugniagesiai iš gaisravietės grįžo artėjant 5 valandai ryto.

Broliai šiame name negyveno – paprašyti savininko, kuris gyvena kitur, jie prižiūrėjo ūkį. Įtariama, kad namas galėjo užsidegti dėl nesutvarkytos elektros instaliacijos.

Užsidegė vagonėlis

Sekmadienį, apie 16.30 val., vienas gaisras kilo Ramučių gatvėje, Šilutėje.

Netoliese gyvenantys žmonės pamatė iš pakelėje stovėjusio vagonėlio kylančius dūmus. Supratę, kad vagonėlis dega, jie iškvietė ugniagesius.

Jau kurį laiką namelyje ant ratų gyveno nuolatinės gyvenamosios vietos neturintys žmonės. Jie kūreno metalinę krosnelę, ir nuo karščio kamine užsidegė stogas. Apdegė didelė dalis vagonėlio.

Įvykio metu niekas nenukentėjo.

Siautėjo smarkus vėjas

Tą pačią dieną, vėlai vakare – apie 23.30 val., ugniagesiai buvo kviečiami ir į Švėkšnos seniūnijos Kalkiškės kaimą, kur ant kelio stiprus vėjas užvertė medį.

Šilutės hidrometeorologijos centro duomenimis, penktadienį vėjo greitis Šilutėje siekė 16 m/s, šeštadienio naktį jis sustiprėjo iki 19 m/s, sekmadienį siekė 17 m/s, o pirmadienio naktį jo gūsiai kai kur pūtė ir 20 m/s greičiu. Tačiau tai, pasak vyr. stebėtojos Onos Bubulienės, nėra nei vėtra, nei audra, tik  stiprus vėjas.