Savaitgalį Šilgaliuose vyks tradicinės „Nemuno žirgyno taurės“ konkūrų varžybos

Nemuno taure 4Šį savaitgalį Šilgalių kaime (Pagėgių sav.) esančiame „Lietuvos žirgyno“ filialo „Nemuno žirgynas“ hipodrome vyks tradicinės konkūrų varžybos „Nemuno žirgyno taurei“ laimėti. Per dvi varžybų dienas raitelių ir žirgų duetai dalyvaus dešimtyje skirtingo lygio jojimų, kurių trasas specialiai šiam renginiui ruošia „Lietuvos žirgyno“ vyriausiasis treneris ir žirgų sporto teisėjas  Vytautas Paznanskis.

„Gilias tradicijas menančiose „Nemuno žirgyno taurės“ konkūrų varžybose susirinkusiems kasmet pasiūlome ką nors naujo. Šįkart be tradicinių rungčių, dalyvius kviesime varžytis ir dėl komandinio prizo. Komandas sudarys po keturis raitelius, iš kurių du varžysis konkūruose, kurių kliūčių aukštis 100 ir 115 cm, o kiti du kuo sklandžiau bandys įveikti 130 ir 135 cm aukščio kliūtis. Šia iniciatyva siekiame skatinti skirtingo pajėgumo raitelių bendravimą, o jauniesiems raiteliams norime padėti siekti naujų pergalių,“ – pasakoja „Lietuvos žirgyno“ direktorius Žilvinas Tomas Badikonis.

Planuojama, kad hipodrome susirinkusių žvilgsnius kaustys per 100 žemaitukų, trakėnų, Lietuvos jojamųjų, hanoverių, Baltijos hanoverių, oldenburgų ir kitų veislių žirgai iš visos Lietuvos. Žirgų ir raitelių duetai dvi dienas varžysis konkūruose su kliūtimis, kurių aukštis sieks nuo 80 iki 135 cm. Dalyviai varžyboms kviečiami registruotis iki rugpjūčio 4 dienos.

„Lietuvos žirgynas“ – seniausias ir didžiausias šalyse žirgynas, kuriame auginama apie 800 devynių veislių arklių. Įmonė buvo įkurta 2012 m., sujungus tris iki tol atskirai veikusius ir valstybei priklausiusius žirgynus: „Vilniaus žirgynas“, „Sartų žirgynas“ ir „Nemuno žirgynas“.