Savaitgalį surašyti 42 protokolai už KET pažeidimus, tarp jų 6 už vairavimą esant neblaiviam

alkotesteris.lt Kol pareigūnai šaltuoju metų sezonu kelių eismo dalyviams nuolat primena, kad jie vairuotų itin atsargiai, vis tik ne vienas vairuotojas nepaiso jokių įspėjimų, vadovaujasi savo taisyklėmis ir toliau pažeidinėja KET.

Savaitgalį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje nustatyti 42 pažeidimai. Jų įvairovė pareigūnų jau seniai nebestebina. Vieni nepaiso kelio ženklų reikalavimų, kiti mėgsta spustelti greičio pedalą ar kitaip pažeidinėti KET. Štai Šilutėje sustabdytas 22 m. vairuotojas, neturėdamas teisės vairuoti, vis tik ryžosi pademonstruoti savo sugebėjimus kelyje. Už tokį pasivažinėjimą vaikinui gresia bauda nuo 289 iki 434 eurų arba administracinis areštas.
Pareigūnai nustatė ir nemažai asmenų, mėgstančių išlenkti alkoholio taurelę, o po to sėsti už automobilio vairo. Šilutės r. pareigūnams įkliuvo 3 neblaivūs vairuotojai. Vienam iš jų nustatytas lengvas girtumas, likusiems vidutinis. Tiesa, pastarasis vairuotojas, kuriam nustatytas vidutinis (1,80 prom. alkoholio) girtumas, pareigūnams įkliūva nebe pirmą kartą. Jis ir anksčiau baustas už vairavimą esant neblaiviam. Vairuotojui už tokį pasivažinėjimą gali tekti atsisveikinti ne tik su teisėmis, bet ir su automobiliu.

Šilalės r. taip pat sustabdytas neblaivus vairuotojas. Jis įpūtė 0,45 prom. alkoholio. Alkoholio mėgėjų būta ir Tauragėje. Vienam vairuotojui nustatytas lengvas (1,3 prom alkoholio) girtumas, kitam – sunkus. Jis įpūtė net 2,58 prom. alkoholio. Pastarajam vairuotojui gali tekti neblogai paploninti piniginę. Jam gresia bauda nuo 579 iki 868 eurų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 2 iki 3 m. arba administracinis areštas nuo 10 iki 30 parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 2 iki 3 m.

Policijos pareigūnai ragina Kelių eismo dalyvius, siekiant užtikrinti savo ir kitų eismo dalyvių saugumą, gatvėse ir keliuose elgtis atsakingai, nevairuoti transporto priemones išgėrus ar apsvaigus nuo narkotinių bei psichotropinių medžiagų ir nepažeidinėti kitų KET reikalavimų.