Savaitgalį tikrinti poledinės žūklės mėgėjai

zvejai 2Savaitgalį visoje šalyje buvo tikrinama, kaip žvejai laikosi mėgėjiškos žūklės reikalavimų, ar jie yra įsigiję žvejybos leidimus, ar turi specialius smaigus, kurie yra privalomi žvejojant ant ledo. Įlūžus šių smaigų pagalba galima išlipti ant ledo.

Šilutės aplinkosaugininkai irgi prisidėjo prie žvejų tikrinimo akcijos: patikrino daugiau kaip 300 žvejų, šeštadienį žvejojusių ant užšalusių rajono vandens telkinių.

Tikrinti žvejai, savaitgalį leidę ant Šilutės rajono upių ir Kuršių marių. Daugiausia jų buvo ant Minijos upės ledo – čia žvejojo 153 asmenys.

Iš viso šeštadienį buvo patikrinti 339 žvejai, žvejoję ant upių, marių, tvenkinių. 273 iš jų turėjo leidimus, korteles, reikalingus mėgėjiškai žvejybai ir gaudant žuvis Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje.

13 žvejų leidimų, kortelių neturėjo, todėl jie buvo pasiųsti nuvykti į artimiausią prekybos vietą juos įsigyti. 2 žvejai mėgėjai nepakluso aplinkosaugininkams, todėl jiems buvo surašyti protokolai.
275 poledinės žvejybos mėgėjai turėjo įsigyję ar pasidarę smaigus. Šie įnagiai, padedantys įlūžusiam žmogui išsiropšti ant ledo, nuo šių metų privalomi turėti žvejojant ant ledo. Tie žvejai, kurie smaigų neturėjo, buvo priversti palikti žvejybos vietas.

Įvedus reikalavimą žvejams turėti smaigus, prekybos vietose šių įnagių staigiai nebeliko. Bet žvejybos mėgėjai pasirodė esą išradingi – smaigus jie pasigamino iš statybinių vinių, atsuktuvų, bulvių skustukų ar tiesiog rodė savo nagus – suprask, įlūžę kabinsis jais į ledą.

Daugiau įspūdžių ir nuotraukų iš žvejų tikrinimo akcijos – kitame „Šilutės naujienų“ numeryje.