Savaitgalį visoje šalyje žadamos pūgos

561058 10151192143962523 523851351 n copyHidrometeorologijos tarnybos duomenimis, gruodžio 13-14 dienomis Lietuvoje smarkiai snigs.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas nori priminti ir patarti gyventojams, kaip elgtis stipriai sningant. Tokiu metu iš namų išvažiuoti ar išeiti rekomenduojama tik būtiniausiu atveju, nes per pūgą sumažėja matomumas, neretai sutrinka tiek miesto, tiek tarpmiestinio transporto eismas.

Kelininkai ne visada spėja laiku nuvalyti kelius. Be to, blogas matomumas neleidžia orientuotis vietovėje.

Jeigu per pūgą važiuodami automobiliu užklimpote, patartina neišjungti variklio arba periodiškai jį šildyti. Tiktai labai svarbu į saloną neprileisti išmetamųjų dujų. Todėl nepamirškite stebėti, kad išmetamojo vamzdžio neužverstų sniegas. O kaimo gyventojams, sužinojus apie galimą pūgą, reikėtų paruošti gyvuliams pašaro ir vandens atsargų.

Jokiu būdu nelieskite elektros laidų, venkite būti po elektros perdavimo ir ryšių linijomis, netoli jų atramų. Prasidėjus pūgai ir šąlant, elektros perdavimo ryšių linijos, stogai, įvairios atramos ir konstrukcijos, taip pat medžių šakos aplimpa sniegu, o nuo jo svorio gali netgi trūkti arba lūžti.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas norėtų atkreipti Lietuvos gyventojų dėmesį, kad jie patys pasirūpintų savo sveikata ir saugumu.

Ateinančiomis dienomis snigs nedaug, bet stiprės pietryčių vėjas, kuris intensyviai bandys perklostyti jau iškritusį sniegą. Sekmadienį orų sąlygos taps ypač sudėtingos: snigs, pūs gūsingas vėjas ir daug kur kils pūgos.

Gruodžio 14-os naktį debesuota su pragiedruliais. Daug kur truputį pasnigs. Vėjas pietinių krypčių, 3–8 m/s. Žemiausia temperatūra 6–11, kai kur iki 16 laipsnių šalčio.

Gruodžio 14-os dieną debesuota su pragiedruliais. Be žymesnių kritulių.

Vėjas pietryčių, 7–12 m/s. Aukščiausia temperatūra 4–9 laipsniai šalčio.

Gruodžio 15-os naktį be žymesnio sniego, dieną kai kur truputį pasnigs.

Pustys. Vėjas pietryčių, 8–13 m/s, daug kur gūsiai 15–20 m/s. Temperatūra naktį 6–11, dieną 3–8 laipsniai šalčio.

Gruodžio 16 d. sniegas. Pūga. Vėjas pietryčių, 9–14 m/s, gūsiai 15–20 m/s, naktį kai kur iki 25 m/s. Temperatūra naktį 4–9, dieną 2–7 laipsniai šalčio.

Galerija: šerkšnas Šilutėje

joomplu:8023