Savaitgalio audra: skraidė stogai, virto medžiai, kilo gaisrai, dingo elektra

isvirte medziai_3Savaitgalį tai vienur, tai kitur šniokštusios liūtys dribtelėjo darbo ir Šilutės ugniagesiams gelbėtojams, ir elektros tiekėjams. Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) vyrams teko skubėti į miesto pakraščius, ir į atokius kaimus, kur ir nuvirtę medžiai buvo užtvėrę kelius, ir ugnis į pastatus kėsinosi. O Vileikių kaime smarkūs vėjo šuorai net nuplėšė namo ir ūkinio pastato stogus.

Elektrikams irgi teko įtemptai dirbti, nes elektros tiekimas šeštadienį buvo nutrauktas 700, o sekmadienį – jau daugiau nei 2000 mūsų rajono vartotojų.

Virto medžiai, kilo gaisrai

Šeštadienį, liepos 28-ąją ugniagesiams pranešta, kad jų pagalbos šaukiasi važiuojantieji Kintų seniūnijos keliu pro Prycmų kaimą. Čia kelią buvo užtvėręs greičiausiai vėtros nulaužtas medis. Medį supjaustė ir pašalino Kintų ugniagesių komandos nariai.

Sekmadienio pavakarę Šilutės apylinkėse pradėjo trankytis perkūnija, pasipylė liūtis su žaibais. Ar išties žaibas buvo Laučių kaime kilusio gaisro priežastis, dar aiškinasi ugniagesių ekspertai. Liepsnos Mokyklos gatvėje esančios sodybos garaže įsiplieskė tuoj po 19-os valandos.
Ugniagesiams pranešta, kad dega medinio garažo stogas, kuris dengtas šiferiu. Į nelaimės vietą išskubėjo ugniagesių cisternos iš Šilutės, Žemaičių Naumiesčio ir Vainuto.

Nudegė apie 5 kvadratinius metrus stogo, apdegė garažo siena ir jo viduje buvę daiktai.

Panašiu laiku – irgi apie 19 valandą gautas pranešimas apie tai, kad Gardamo seniūnijos Meškinės kaime, Beržų gatvėje dega elektros laidai. Atskubėję ugniagesiai laidus rado jau nukritusius ant kelio, o atvykę elektros tiekimo įmonės atstovai informavo, jog netoliese yra ant kelio nuvirtęs medis. Spėta, jog kaip tik jis virsdamas galėjo nutraukti elektros tiekimo liniją.

Nuvykus į nurodytą vietą rastas ne vienas, o trys netoli vienas nuo kito nuvirtę ir žvyrkelį taip užtvėrę medžiai. „Tai neabejotinai audros padariniai“, – sakė Šilutės PGT viršininkas Rimantas Mačijauskas.

Šiek tiek po 19 valandos apie panašų įvykį pranešta iš Saugų seniūnijos Alkos kaimo. Čia virtęs medis užtvėrė kelią Sakūčiai – Žemaitkiemis. Jį šalinti taip pat teko Kintų komandos vyrams.

Apie 20.40 val. pranešta, kad ugnis įsiplieskė Šilutėje, Stadiono g. esančiame name, priklausančiame šilutiškei V.L. Čia degė elektros skydinė ir pagalbinės patalpos. Ugnis užgesinta kiek daugiau nei per pusvalandį, bet vis tiek apdegė 1 kvadratinis metras medinio pastato perdengimo.
Kitaip suniokoti Vileikių kaime gyvenančios šeimos namai. Čia sekmadienio vakare įsisukusi audra nuplėšė visą sodybos ūkinio pastato ir gabalais išplėšė gyvenamojo namo stogus. Šeimininkai nesistebi, kad neatlaikė šiferiu dengti stogai, kai tokia pati dalia ištiko ir šalia sodybos augusius du šimtamečius ąžuolus – vėjas išvertė ir juos…

Dingo elektra

Tokį intensyvų savaitgalį Šilutės PGT viršininkas R.Mačijauskas vadina dar ne pačiu blogiausiu. Anot jo, po tokios ilgalaikės kaitros ugniagesiai baiminosi, kad bus kur kas daugiau ir didesnių nelaimių.

Pasak R.Mačijausko, pastebima, kad pastaruoju metu namus įsirengiantys ar remontuojantys žmonės tai daro atsakingai, įsirengia ir apsaugą nuo žaibų. O toks apdairumas duoda ir vaisius – gamtos stichija „įkanda“ vis mažiau gyvenamųjų ir ūkinių pastatų.

Bendrovės ESO atstovas ryšiams su visuomene Valentas Neviera „Šilutės naujienas“ informavo, kad sekmadienį įvairiu laiku gamtos stichija be elektros buvo palikusi kiek daugiau nei 2000 mūsų rajono vartotojų. Kai kuriems elektros tiekimą pavyko atkurti net per kelias minutes, kitiems teko luktelti ir porą valandų.

Šeštadienį elektros tiekimas buvo sutrikęs maždaug 700 vartotojų.

Pasak V.Nevieros, vasarinės audros daro savo darbą – tai vienoje, tai kitoje Lietuvos vietoje kartkartėmis vis sutrinka elektros tiekimas. Tačiau ilgalaikių elektros tiekimo sutrikimų, kurie paliestų dideles teritorijas, kol kas išvengta, nes ir smarkių potvynių ar didelių audrų šiemet kol kas taip pat nebuvo.