Savaitgalio pareigūnų patruliavimo rezultatai – 55 KET pažeidimai

policijaTauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus ir Viešosios tvarkos skyriaus patrulių būrio pareigūnai, siekdami užkardyti Kelių eismo taisyklių (toliau – KET) pažeidimus ir sumažinti eismo įvykių skaičių, savaitgalį ir vėl vykdė prevencines priemones, kurių metu nustatė 55 eismo dalyvius, pažeidusius KET.

Regis, po truputį vis labiau šildanti saulė į gatves kviečia ne tik norinčius pasivaikščioti, bet ir norinčius sėsti už automobilio vairo. Deja, ne visi gyventojai gali pasigirti turintys teisę vairuoti. Nors įstatymas numato, kad už automobilio vairo gali sėsti tik tokie asmenys, kurie turi išsilaikę vairavimo teises, vis tik praktika byloja, kad ne vienas pilietis ryžtasi vairuoti ne tik neturėdamas tam teisės, bet ir stokojantis patirties. Per savaitgalį pareigūnams pavyko nustatyti net 5 tokius atvejus. 2 iš jų užfiksuoti Šilutės r., 2 – Šilalės r. ir 1 Tauragėje. Pastarąjį pažeidimą padarė moteris. Galbūt vairuotojams šis atvejis bus pamoka, nes vargu ar jiems pavyks išsisukti nuo administracinės atsakomybės, kuri numato baudą nuo 289 iki 434 eurų arba administracinį areštą.

Pareigūnai nustatė ir dar 2 vyriškius, neturinčius teisės vairuoti transporto priemonės. Pastarieji ne tik buvo neblaivūs (vienam Šilutės r. sustabdytam piliečiui nustatytas 0,49 prom. alkoholio, kitam vyrui, sustabdytam Tauragėje, nustatytas 0,95 prom. alkoholio girtumas), bet ir anksčiau bausti už tai, kad sėdo už automobilio vairo, vartoję alkoholinių gėrimų. Regis šie asmenys iš savo klaidų taip lengvai nepasimokė. Šiems kelių ereliams gali tekti neblogai patuštinti savo kišenes. Už tokį vairavimą gresia bauda nuo 1 158 iki 1 448 eurų su transporto priemonės konfiskavimu arba administracinis areštas nuo 20 iki 30 parų su transporto priemonės konfiskavimu.

Anokia naujiena, kad pro pareigūnų akis nepralysta ir daugiau neblaivių vairuotojų. Šį kartą, 2 neblaivūs vyrai įkliuvo Šilalės r. Vienam iš jų, vairavusiam traktorių, nustatytas 0,38 prom. girtumas. Už tokį pasivažinėjimą vyrui gresia bauda nuo 144 iki 289 eurų, kitam piliečiui, nustatytas 1,27 prom. alkoholio girtumas. Jam gresia ne tik bauda, siekianti 434 eurus, bet ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo 1 m. iki 1 m. 6 mėn.

Žinoma, pažeidimų būta ir daugiau – ne vienam eismo dalyviui surašytas protokolas už ne vietoje kirstą važiuojamąją kelio dalį, ne ten pastatytą automobilį ar viršytą greitį. Tauragės apskr. VPK pareigūnai dar kartą įspėja eismo dalyvius, kad panašios prevencinės priemonės bus vykdomos ir ateityje. Vairuotojai, pėstieji, dviratininkai ir kiti eismo dalyviai turi suprasti, kad svarbu užtikrinti ne tik savo, bet ir kitų eismo dalyvių saugumą, gatvėse ir keliuose elgtis atsakingai, nevairuoti transporto priemones išgėrus ar apsvaigus nuo narkotinių bei psichotropinių medžiagų ir nepažeidinėti kitų KET reikalavimų.