Savaitgalio renginiuose – motociklininkų sezono uždarymas ir pažintinė kelionė „Reformacijos ženklai“

 

renginiaiŠiandien Šilutės kultūros ir pramogų centre bus atidaryta Nikolajaus Rericho ir Sviatoslavo Rericho tapybos reprodukcijų paroda. Rytoj Šilutėje įvyks motociklininkų sezono uždarymas ir pažintinė kelionė „Reformacijos ženklai“. Kviečiame pasižvalgyti po savaitgalio renginių programas.

Šiandien – parodos atidarymas

22218489 1839709712723467_799603747076418987_oJau šiandien 16.30 val. Šilutės kultūros ir pramogų centre bus atidaryta Nikolajaus Rericho ir Sviatoslavo Rericho tapybos reprodukcijų paroda.

Sviatoslavas Rerichas – grožio šauklys

Sviatoslavas Rerichas – žymus dailininkas, tarptautinių premijų laureatas, akademikas, didis išminčius, kurio dosnias dovanas dar turėsime deramai įvertinti ateityje.

Sviatoslavas Rerichas buvo puikus portreto meistras. Tai ypatingai atsiskleidžia jo tapytuose tėvo ir motinos, o taip pat daugelio žymių ir paprastų žmonių portretuose. Jo paveiksluose – ne tik dvasingi ir ypatingai charakteringi žmonių veidai, bet ir ryškios peizažų spalvos.

Apie savo kūrybą rašė: „Raktas į mano paveikslus, į mano kūrybą – mano požiūryje į gyvenimą. Jis įvairiapusis. Aš myliu gyvenimą, aš visuomet gilinausi į jį. Domėjausi ne tik žmonių gyvenimu, bet ir gamta – visu Gyvenimu. Niekas nesuteikia man tiek palaimos ir džiaugsmo, kaip pasinerti į gamtą ir skaityti jos išminties knygą.

Dailininkas nesiūlė jokių nepaprastų tobulinimosi receptų. Visa labai paprasta ir kiekvienam pasiekiama, jei tik labai trokštama. Kas dieną tapti truputį geresniu nei vakar, savo darbą šiandien atlikti geriau nei vakar. Išmokti pastebėti Grožį ir mus supančiame pasaulyje, ir gamtoje, ir mene. „Laimė – mumyse pačiuose, – sakė Jis. – Ir turite tikėti ateitimi.“

Nikolajaus Rericho – grožio keliais

Nikolajus Rerichas gimė 1874-tų m. spalio 9 d. Sankt Peterburge, šeimoje, kuri kilusi iš senovės skandinavų. Jis studijavo Menų akademijoje, lankė keletą Sankt Peterburgo universiteto fakultetų. Buvo ne tik garsus dailininkas, bet ir didis mąstytojas, žymus keliautojas, istorikas ir archeologas, etnografas bei menotyrininkas, pasaulio kultūros vadovas. Jis puikiai derino rytietišką išmintį ir vakarietišką kultūrą. Nikolajus Rerichas įkūrė Jungtinių menų institutą, tarptautinį dailės centrą ir daugybę kitų kultūros židinių bei įstaigų, iš kurių vėliau Niujorke buvo įsteigtas Rericho vardo muziejus. Dailininkas svajojo, kad menas būtų artimas visiems žmonėms, taptų jiems gyvenimo būtinybe.

Kartu su žmona Jelena Rerich Lietuvą vienintelį kartą aplankė 1903 metais. Jis buvo sužavėtas Lietuva, nutapė keletą paveikslų: „Baltieji žirgai“, „Vaidilos“, „Perkūno namai“ ir kitus. Menininkas džiaugėsi, kad Lietuvoje suprantamos ir remiamos Pasaulio Vėliavos idėjos.

Udarymas17922Rytoj – pažintinė kelionė ir motociklininkų sezono uždarymas

2017 m. minime Reformacijos 500-ąsias metines. Šilutės kultūros ir pramogų centras įgyvendina projektą „Reformacijos ženklai muzikoje ir architektūroje“ ir kviečia į pažintinę kelionę „REFORMACIJOS ŽENKLAI“ – spalio 7 d., aplankat Vakarų Lietuvos kultūros paveldo objektus, susijusius su Reformacija.

Rytoj 15.30 val. Šilutėje įvyks ir motociklininkų sezono uždarymas. Renkamės PC „Litorina“ aikštelėje.

16 val. paradas Šilutės mieste.

16.30 val. žaidimai, įvairios rungtys parado dalyviams (PC „LITORINOS“ aikštelėje).

18 val. vakarinė dalis VNV/LV MC Ch B HELLIONS klube adresu Pramonės g. 6D, Šilutė. Durys atviros visiems!!!