Savamokslės dailininkės paveiksluose – peizažai, gėlės, natiurmortai

vainutas palubinskienes parodaVasario 16-ąją išskirtinai paminėjo vainutiškiai – Vainuto bibliotekoje tądien atidaryta kraštietės, Balčių kaime gyvenančios savamokslės dailininkės Juzefos PALUBINSKIENĖS darbų paroda.

„Tapyba yra visas mano gyvenimo džiaugsmas“, – sako vainutiškė.

J.Palubinskienė vadina save savamoksle, nors yra gavusi šiek tiek profesionalios tauragiškės menininkės pamokų. Tiesa, potraukis ir talentas išgyvenamus jausmus guldyti drobėje ar popieriaus lape joje kirbėjo nuo ankstyvos vaikystės. Bet atsiskleidė tik moteriai įžengus į antrąją gyvenimo pusę ir išėjus į pensiją.

J.Palubinskienė pasakoja išbandžiusi ne vieną techniką. Pradėjusi piešti paprasčiausiu pieštuku, ir kaip tik tuos, anot pačios Juzefos, kuklius piešinėlius pastebėjo Balčiuose gyvenanti žinoma tautodailininkė Angelė Rauktienė. Tai buvo gal prieš 7 metus, kai ruošdamasi savo sodyboje kasmet rengiamai Margučių šventei A.Rauktienė Juzefos piešinius parodė visiems atvykstantiems. Ir, vis ragino ją neapleisti piešimo.

Juzefa neapleido, išbandė ir tapybą akvarele, ir aliejiniais dažais, pastele. Pastarasis metodas jai patiko labiausiai.
Prasidėjo pirmosios parodėlės – Vainute, Bikavėnuose, Natkiškiuose.

Vyro mirtis buvo dar vienas slenkstis – moteris liko visai viena savo namuose. Tiesa, ji džiaugiasi savo dviem sūnumis ir dukra, kurie, nors ir išvažinėję po visą Lietuvą, mamai labai talkina. Tai jie suveža jai būtinus dažus, kitas medžiagas, rėmelius jos paveikslams. „Be jų pagalbos neišsiversčiau“, – sako p.Juzefa.

J.Palubinskienės paveiksluose atgyja įvairiaspalviai žiedai, natiurmortai, Balčių kaimo vaizdai, kitų vietų peizažai. Peizažai – jos mėgstamiausia tema, bet moteris sako, kad gal ne kiekvienam savamoksliui įkandama, mat piešiant peizažą jau reikia turėti nemažai teorinių žinių. O gėlės, anot jos, paprasčiausia, lengviausiai ir savamoksliui įveikiama tema.

„Tapyba yra visas mano laisvalaikis ir gyvenimo džiaugsmas“, – neslėpdama emocijų kalba p.Juzefa.

Vainuto bibliotekoje šiuo metu eksponuojama apie tris dešimtis naujausių J.Palubinskienės paveikslų. Tai trečioji balčiškės paroda Vainute. Parodos atidarymo metu ją sveikino ir vietos neįgaliųjų draugijos, kurios nare ji yra jau daug metų, bičiuliai.

spaudos remimo fondas Projektas: „Kultūros uostas: Kūryba.”