Saviizoliacijai vietos jau galima ieškoti Juknaičiuose

Prieš paskelbiant antrąjį karantiną, Savivaldybė ėmė ir pardavė buvusio Rusnės vaikų darželio pastatą. Kad valdžia atsikrato nereikalingo turto – gerai, tačiau visi žinojo, kad nuo COVID-19 pandemijos Lietuvoje pradžios, Rusnės darželio pastate buvo įrengtos kelios dešimtys vietų žmonėms, privalantiems izoliuotis.

Juknaičiuose, Savarankiško gyvenimo namuose yra įrengta 10 vietų žmonėms, kurie privalo izoliuotis.

Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė paklausta, kur dabar saviizoliuotis pranešė, kad dabar tokios vietos teks ieškoti Juknaičiuose, Savarankiško gyvenimo namuose.

Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad Rusnės vaikų darželio pastatas pastaruoju metu buvo privatizuotas, todėl saviizoliacijos patalpos įrengtos Juknaičiuose, Savarankiško gyvenimo namų pastate. Šiuose namuose galės izoliuotis 10 žmonių.

Pasak mero, saviizoliuotis valdiškuose namuose pageidaujančių nėra daug. Tai rodo ir faktas, kad šiuo metu Šilutės krašte saviizoliacijoje yra 600 žmonių. Jie bemaž visi izoliavosi savo pasirinktose vietose – namuose, butuose.

Meras stebėjosi, kad turime ir šeimų, kurių visi nariai izoliuojasi savo namuose.

Pasak V. Laurinaičio, pirmojo karantino laiku Šilutės savivaldybėje buvo tik 7 ar 8 virusu užsikrėtę žmonės. Dabar, antrojo karantino laikotarpiu Šilutės savivaldybėje sergančiųjų skaičius jau išaugo iki pustrečio šimto.

Meras tikisi, kad krašto gyventojai bus budrūs ir atsakingi, karantino laikotarpiu vengs be reikalo bendrauti, sueiti į grupes, o bendraudami dėvės kaukes ir laikysis saugaus atstumo.

Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys sakė, kad Savarankiško gyvenimo namuose patalpas saviizoliacijai dar pavasarį pradėjo įrengti Šilutės socialinių paslaugų centras. Patalpos buvo remontuojamos, į jas sunešti nauji baldai. Anksčiau seniūnijai priklausę Savarankiško gyvenimo namai, Savivaldybės tarybos sprendimu, yra perduoti valdyti Šilutės socialinių paslaugų centrui.

Šilutės socialinių paslaugų centro direktorė Reda Urbaitytė pasakojo, kad izoliacijai paskirtose patalpose jau gyveno gal kelios dešimtys žmonių. Direktorė patikino, kad saviizoliacijoje buvę žmonės laikėsi visų taisyklių. Kiti gyventojai, kurių savarankiško gyvenimo namuose yra apie 30, gyvena atskiroje pastato dalyje ir su izoliuotaisiais neturi nei bendrų koridorių, nei įėjimų.

Komercijos direktorius, korespondentas