Saviizoliacijos nesilaikiusiems šilutiškiams – tūkstantinės baudos

Dviem Šilutės rajono gyventojoms už tai, kad nesilaikė saviizoliacijos buvo skirtos baudos. Teismas tenkino Tauragės apylinkės prokuratūros prokurorės Stefos Dalios Ramanauskienės pareiškimus dėl procesų užbaigimo teismo baudžiamaisiais įsakymais ir pripažino, kad moterys pažeidė saviizoliacijos taisykles.

Pixabay nuotr.

Šilutės rajone gyvenanti 43 metų moteris, likus dviem dienom iki privalomo karantinavimosi pabaigos, išvyko apsipirkti į Šilutę. Už tokį poelgį jai skirta 1800 eurų dydžio bauda. Dar vienai, 55-erių Šilutės rajono gyventojai teismas skyrė 2000 eurų baudą už tai, jog privalėdama karantinuotis, ji nuvyko į medicinos įstaigą vizitui, dėl kurio buvo susitarusi dar gerokai anksčiau, nei jai buvo nustatyta COVID-19 liga.

Netrukus į teisiamųjų suolą dėl saviizoliacijos pažeidimo sės ir 35 m. Šilutės rajono gyventojas. Tauragės AVPK Šilutės r. PK pareigūnams atlikus tyrimą nustatyta, kad asmuo, žinodamas, jog serga COVID-19, lankėsi Šilutėje ir taip sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti. Prokuroras Egidijus Pankauskas su kaltinamuoju aktu šią bylą perdavė nagrinėti Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmams.

Baudžiamojo kodekso 277 straipsnis numato, kad tas, kas būdamas medicinos įstaigos informuotas apie savo ligą ir įspėtas dėl apsaugos priemonių, sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga liga, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų. Tas, kas pažeidė teisės aktų dėl sveikatos apsaugos reikalavimus ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos kontrolės taisykles, jeigu dėl to išplito susirgimas, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 5 metų.