Saviizoliacijos vietą palikusioms šilutiškėms gresia baudžiamoji atsakomybė

COVID-19 serganti 71 m. moteris nesilaikė saviizoliacijos, dėl ko jai gresia baudžiamoji atsakomybė. Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Tai jau antras toks atvejis per pastarąją savaitę Šilutės rajone.

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informuoja, kad lapkričio 6 d. buvo gautas pranešimas, kad moteris, gim. 1949 m., nesilaiko saviizoliacijos, kai nuo 2020-11-04 yra nustatytas COVID-19 ir paskirta saviizoliacija.

Prieš keturias dienas saviizoliacijos taisykles pažeidė ir kita gyventoja. Lapkričio 2 d. apie 22.31 val. moteris, gim. 1966 m., serganti COVID-19 virusu, nesilaikė saviizoliacijos taisyklių ir palikdama izoliavimosi vietą sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti COVID-19 virusu. Moteris paliko izoliacijos vietą nedėvėdama veidą dengiančios apsauginės kaukės.

Policija pradėjo ikiteisminius tyrimus, moterims gresia baudžiamoji atsakomybė pagal Baudžiamojo Kodekso 277 straipsnio 1 dalį:

„Tas, kas būdamas medicinos įstaigos informuotas apie savo ligą ir įspėtas dėl apsaugos priemonių, kurių jis privalo laikytis bendraudamas su žmonėmis, sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga ar ypač pavojinga užkrečiamąja liga, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų“.