Savivaldybė atsikrato beviltiškų skolų

savivaldybe 2Šilutės savivaldybės Centralizuotos buhalterijos skyriaus vedėja Anžela Bernotienė sudarė sąrašą skolininkų, kurie bendrai Savivaldybei yra skolingi 3721,04 Eur. Tai fiziniai ir juridiniai asmenys, kurių skolas Savivaldybės administracija nusprendė pripažinti beviltiškomis.

Mirę asmenys (21 asmuo) yra palikę 1758,73 Eur nesumokėtų mokesčių. Testamentų registre nėra įregistruotų palikimo priėmimo faktų.

Dar didesnę skolą – 1962,31 Eur – savivaldybei yra palikę juridiniai asmenys: Jonaičių žemės ūkio bendrovė – 106,61 Eur, Žalgirių žemės ūkio bendrovė – 277,51 Eur, IĮ „Ridik“ – 130,33 Eur, UAB „Gražus renginys“ –  1 129,33 Eur, Šilutės klubas „Diabetas ABC“ – 318,53 Eur.

Šilutės r. savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komitete svarstant klausimą dėl išvardintų skolų pripažinimo beviltiškomis, konservatoriui Zigmantui Jauniui kilo abejonių, ar teisingai parengtas sprendimo projektas. Aiškinamajame tekste rašoma, kad „visi projekte nurodyti juridiniai asmenys, kurių įsiskolinimus siūloma pripažinti beviltiškomis skolomis, yra išregistruoti iš Juridinių asmenų registro, skolos yra senos“.

Tačiau Z.Jaunius pastebėjo, kad Šilutės klubas „Diabetas ABC“ tikrai nėra veiklą nutraukusi ir iš Juridinių asmenų registro išregistruota organizacija. Pasak Z.Jauniaus, prieš mėnesį spaudoje jis skaitė straipsnius apie tai, kad klubas „Diabetas ABC“ minėjo 26 metų veiklos jubiliejų.

Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis komiteto nariams kalbėjo, kad minėto klubo skola velkasi jau keleri metai ir nėra vilčių, kad ji bus sumokėta, nes, pasak S.Šepučio, klubo sąskaita yra tuščia. Ar klubas yra išregistruotas, ar ne, jis negalėjo nieko pasakyti.

Z.Jauniaus nuomone, Savivaldybės administracija aiškinamajame rašte galėjo taip ir paaiškinti, kodėl yra nurašoma „Diabeto ABC“ skola, o ne klaidinančiai prirašyti jį prie išregistruotų juridinių vienetų.
Komitetas vienbalsiai sutiko, kad beviltiškų skolų nurašymas būtų sprendžiamas savivaldybės Tarybos posėdyje.