Savivaldybė dar kartą įpareigota koreguoti „lietaus mokestį“

rain-122691 960_720Šilutės r. savivaldybės administracija parengė sprendimo projektą, kuriuo mažinamas paviršinių nuotekų tvarkymo mokestis. Per pastarąjį pusmetį šis mokestis, kuris yra gavęs skambų „lietaus mokesčio“ pavadinimą, mažinamas jau antrą kartą.

UAB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas komitete paaiškino, kodėl minėtas tarifas nuo 28 ct/kub.m metų pradžioje dabar turi būti sumažintas iki 14 ct/kub.m. Sumažinti mokestį nurodė Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisija, nes pakeitė tarifo skaičiavimo metodiką.

Valdžia mažino bendrovės apetitą

Naujasis mokestis jau nuo šių metų pradžios buvo pradėtas taikyti verslo įmonėms, kurių pastatų stogo ir kietos kiemo dangos lietaus vanduo suteka į miesto lietaus kanalizaciją.

Verslininkai ginčijosi su valdžia ne tik dėl naujojo mokesčio, bet ir dėl nepagrįstai, jų manymu, didelės UAB „Šilutės vandenys“ reikalaujamos paviršinių nuotekų tvarkymo kainos. Pirmoji kaina buvo net 28 centų už 1 kub. m paviršinių vandenų išvalymą. Apie tai „Šilutės naujienos“ rašė š.m. sausio 29 dieną straipsniuose „Lietaus mokesčio skandinami verslininkai bando gelbėtis“ ir kovo 6 dieną „Savivaldybė mažina „Lietaus mokestį“.

Tąkart verslininkų spaudžiami Savivaldybės vadovai privertė pakoreguoti UAB „Šilutės vandenys“ planuojamas eksploatacines išlaidas bei investicijas, todėl „lietaus mokestis“ kovo mėnesį buvo sumažintas iki 17 ct/kub.m. Be to, „Šilutės vandenys“ buvo įpareigoti patikslinti kiekvienos verslo įmonės pastatų stogų bei kietos dangos kiemų plotus, o ne vadovautis netiksliais Registrų centro duomenimis. Tuomet daugeliui verslininkų sąskaitų sumos  už paviršinių nuotekų tvarkymą sumažėjo per pusę, o kai kuriems – dar daugiau.

Aplinkos ministerija keitė metodiką  

UAB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas ir bendrovės ekonomistė Ilona Čižauskienė Savivaldybės politikams pasakojo, kad Šilutės rajono savivaldybės administracija, perskaičiuodama paviršinių nuotekų kainą, taikė aritmetinį nuotėkio koeficientų vidurkį (ps = 0,64), nes nebuvo žinomi paviršiaus tipai. Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisija šiemet gegužės 25 d. savo nutarimu patikslino paviršinių nuotekų apskaitos metodiką ir pakeitė suderintą paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugos bazinę kainą „Šilutės vandenys“ abonentams – 14 ct/kub.m. Todėl reikia keisti Šilutės rajono savivaldybės tarybos 2016 m. liepos 28 d. sprendimą „Dėl uždarosios akcinės bendrovės „Šilutės vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo  bei paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų bazinių kainų nustatymo“, kuris buvo patvirtintas trejiems metams.

Ekonomikos ir finansų komiteto politikai pritarė sprendimo projektą dėl mažesnio paviršinių nuotekų tvarkymo tarifo svarstyti kitą savaitę Tarybos posėdyje. Komiteto pirmininkas Steponas Kazlauskas, kuris visuomet skeptiškai vertino naująjį „lietaus mokestį“ sakė manantis, jog po pusmečio tarifas galėtų būti ir dar mažinamas.