Savivaldybė dar velka po banko „Snoras“ griūties likusias skolas

savivaldybe 2Šilutės rajono savivaldybė iki šiol tebeturi finansinių problemų, kurias paliko žlugęs „Snoro“ bankas.

Primename, kad aukščiausių savivaldybės vadovų iniciatyva Šilutėje, kad ir trumpam, bet buvo įsikūręs dabar jau liūdnai nuskambėjęs bankas „Snoras“. Savivaldybei tuomet vadovavo administracijos direktorius Šarūnas Laužikas ir meras Virgilijus Pozingis.

Žlugusio banko sąskaitose užstrigo ne tik savivaldybės administracijos, bet ir jai priklausančių įmonių ir įstaigų pinigai – ne vienas šimtas tūkstančių litų.

Kad nepritrūktų apyvartinių biudžeto lėšų, Savivaldybės administracija iš valstybės biudžeto palankiomis sąlygomis 2011 metais skolinosi 133,2 tūkst. eurų. Pagal sutartį šios paskolos grąžinimo terminas pasibaigė 2015 metų gruodžio 31 dieną, tačiau Šilutės savivaldybė paskolos dar nėra padengusi.

Situaciją gelbsti LR Vyriausybės sprendimas prailginti savivaldybių trumpalaikių paskolų terminus, kai paskolos buvo paimtos laikinam pajamų trūkumui, susidariusiam dėl banko „Snoras“ veiklos apribojimo ir banko licencijos atšaukimo. Vyriausybė nustatė, kad tokios paskolos gali būti grąžintos iki 2020 metų gruodžio 31 dienos.

Dėl to Savivaldybės administracija prašo Savivaldybės tarybos įgalioti administracijos direktorių Sigitą Šeputį pasirašyti su LR Finansų ministerija sutartį dėl paskolos grąžinimo termino perkėlimo.