Savivaldybė dėl įgyvendinamų projektų sulaukė… Ekonomikos komiteto pirmininko reveranso

Rajono politikai - Ekonomikos ir finansų komiteto nariai pageidavo gauti naujausią informaciją apie įgyvendinamus projektus ir sužinoti jų užbaigimo terminus.

Politikai domisi, ar iki Naujųjų metų bus spėta užbaigti pagrindinius vykdomus projektus, tarp kitų – ir Šilutės senojo turgaus aikštės rekonstrukciją.

Į neeilinį komiteto posėdį buvo pakviestas Plėtros ir planavimo skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas, kuris politikus nustebino skaičiais: per 2014 – 2020 metų finansavimo periodą Šilutės savivaldybėje buvo registruoti 38 ES paramos projektai, kurių vieni jau baigti, kiti dabar įgyvendinami. Jiems finansuoti buvo gauta 33 milijonai eurų paramos.

Komiteto pirmininkas Vygantas Kamarauskas sako, kad jis už tokį savivaldybės administracijos darbą yra pasirengęs pakelti kepurę ir padėkoti. Juk įgyvendinami projektai ne tik pagerins Savivaldybės turtą, pagražins aplinką, bet ir užtikrins darbo vietas bei Savivaldybės biudžeto pajamas. Jomis įgyvendinami ir nauji socialiniai, ir turto gerinimo projektai.

Statybininkams trukdė pandemija ir tiekimas

Nemažai vykdomų projektų jau artėja prie užbaigimo. Politikus domino, ar bus suspėta iki Naujųjų metų užbaigti senojo Turgaus aikštės, Kultūros ir pramogų centro bei istorinio parko rekonstrukcijos darbus.

Pasak R. Budriko, minėtų projektų pabaiga šiek tiek gali nusikelti į kitus metus. Statybininkams laiku baigti darbus trukdė COVID – 19 pandemija bei reikalingų medžiagų tiekimo sutrikimai. Pavyzdžiui, Šilutės senojo turgaus aikštės akmens plytelių tiekimas vėlavo gal pusmetį. Jos turėjo būti vežamos iš Ukrainos, tačiau traukiniams su kroviniu pervažiuoti per Baltarusiją buvo sudaryti trukdžiai.
Kultūros ir pramogų centro atnaujinimo darbai jau įgyvendinti apie 90 ir daugiau proc., tad darbų pridavimo procedūros įvyks gal tik porą mėnesių vėliau numatyto laiko.

Savivaldybės administracijos direktoriaus Virgilijaus Pozingio nuomone, projektų įgyvendintojai, be paminėtų nesklandumų, patiria ir finansinių nuostolių dėl medžiagų pabrangimo, gali būti skaičiuojamos baudos už darbų vėlavimą. Tačiau Savivaldybė stengiasi išvengti nuostolių ir apgailestauja dėl statybininkų patiriamų trukdžių. Tarp 6 paraiškų, kurioms tikimasi sėkmės, R. Budrikas paminėjo projektą, jau trečią kartą teiktą Sporto rėmimo programai. Jam tikimasi gauti apie 450 tūkstančių eurų paramą. Prie šios sumos pridėjus 100 tūkst. eurų Savivaldybės biudžeto lėšų, bus rekonstruota Savivaldybei priklausanti sporto salė Dariaus ir Girėno gatvėje ir Sporto mokyklos administracijai naudojamos patalpos. Pasak V. Pozingio, norisi apšiltinti sporto salės pastatą, jo stogą, pakeisti langus bei įrengti grindinį šiltinimą, pakloti naujas grindis.

Zigmantas Merliūnas klausė, ar nėra galimybės šioje salėje padidinti sėdimų vietų skaičių varžybų stebėtojams. Pasak V. Pozingio, sporto salė yra naudojama ir toliau bus naudojama treniruotėms, o varžyboms Savivaldybė dabar turi Vydūno gimnazijos sporto salę.

Būstų neturintieji butus renkasi tik mieste

Tarp nepilnai užbaigtų projektų R. Budrikas paminėjo Savivaldybės būstų įsigijimą. Buvo planuota, kad Savivaldybė šiemet įsigis 38 būstus, tačiau dabar įsigyta 24, o iki metų pabaigos bus nupirkti dar du būstai.

Pasak V. Pozingio, Savivaldybė galėtų greit įvykdyti tokį sumanymą. Tačiau perkami tik tvarkingi, su visomis komunalinėmis paslaugomis būstai, kuriems nereikia jokio remonto. Tokių būstų pasiūla nėra didelė.

Arūnas Pupšys siūlė svarstyti, ar nevertėtų Savivaldybei įsigyti naujai pastatytą pastatą ir taip greičiau patenkinti būstų eilėje laukiančiųjų lūkesčius. V. Pozingis sakė, kad Savivaldybė dabar būstus perka kainų komisijos nustatyta kaina, kuri naujų statinių šeimininkams neįtinka.

O komiteto pirmininkas V. Kamarauskas, apie vieno pastato butų pirkimą turi kitokių pamąstymų. Jo nuomone, būsto eilėje laukiančiuosius apgyvendinti viename pastate būtų neapdairu. Jam jau yra tekusi tokia patirtis ir jis prisimena, kad taip apgyvendinus kelias eilėje laukiančias šeimas, jau po trijų savaičių koridoriuose pritrūko lempučių, durų rankenų ir dužo langai. Daug ramiau, kai žmonės apgyvendinami tarp seniau gyvenančių kaimynų, taip jie greičiau prisitaiko prie tvarkos.

Kai kurie politikai mano, kad Savivaldybė galėtų pirkti būstus Pagryniuose ar kitose Šilutei artimose gyvenvietėse. Tačiau, pasak R. Budriko, būsto eilėje laukiantys žmonės turi teisę rinktis, o renkasi jie tik butus mieste. Tad gali būti, jog atokiau nupirktų būstų niekas ir nesirinks.

R. Budrikas pasidžiaugė, kad tęsiami Meno mokyklos atnaujinimo darbai. Iki šiol buvo kapitaliai atnaujintos tik vieno aukšto patalpos, dabar gauta lėšų atnaujinti aktų salę. Jau nupirktas fortepijonas, bus sudėtos akustinės lubos ir t.t. Savivaldybė savo biudžeto lėšomis sutvarkė mokyklos stogą.

Pasirengta 10 pastatų energetinei renovacijai

Politikus sudomino naujas Plėtros ir planavimo skyriaus parengtas projektas, kuriuo ruošiamasi energetiškai rekonstruoti dešimt Savivaldybės pastatų. Projektas parengtas, vyksta derinimo darbai ir bus pradėta privataus investuotojo paieška. Taigi ruošiamasi apšiltinti pastatus, rekonstruoti vėdinimo bei šildymo sistemas ir atlikti kitokius būtinus darbus darželiuose „Ąžuoliukas”, „Gintarėlis”, Kintų, Pamario bei Saugų J. Mikšo pagrindinėse mokyklose, Šilutės ligoninėje, Švėkšnos lopšelyje – darželyje, Usėnų ir Vilkyčių pagrindinėse mokyklose bei Šilutės savivaldybės pastate.

Pastarasis pastatas ypač suintrigavo politikus. Juos domino, o kaip savivaldybės administracija dirbs rekonstrukcijos metu ir kur bus perkelta. Tačiau V. Pozingis visus tuo besidominčius patikino, kad problemų nebus. Jis sakė, kad administracija moka dirbti nuotoliniu būdu, o visiems kam reikės, bus surastos vietos darbui.

Tikimasi, kad visų atnaujintų savivaldybės pastatų darbai atsipirks per 25 metus, perkant komunalines paslaugas. Taigi dabar yra svarbu ar bus surastas tokiems darbams investuotojas.

Komercijos direktorius, korespondentas