Savivaldybė ieškos geresnio kreditoriaus

savivaldybe 2Savivaldybės administracija prašo politikų leidimo pasiskolinti  7,048 mln. litų ir šiais pinigais padengti iš bankų „Svedbank“ ir „Snoras“ anksčiau paimtas paskolas.

Artėja šių paskolų dengimo terminas, o Savivaldybė neturi savo biudžete lėšų paskoloms dengti.

Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Raimondo Ambrozaičio, visų Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis bankams 2013 m. pradžioje buvo 29 mln. 385,9 tūkst. litų. Be to, Savivaldybė bankui „Swedbank“ pagal faktoringo sutartį skolinga  dar 2,355 mln. Lt. (daugiau: faktoringas).

Per praėjusių metų pusmetį Savivaldybei pavyko sugrąžinti apie 1,5 mln. Lt kreditų. Šiemet rajono Taryba iš neplaninių biudžeto pajamų likučio papildomai paskyrė 748,25 tūkst. litų skolai „Swedbank“ banke dengti.

R.Ambrozaitis politikams sakė, kad 7,048 mln. litų paskolų terminai baigiasi. „Swedbank“ bankui, kuriam Savivaldybė skolinga 1,607 mln. Lt, už paskolą mokamos 7,4 proc. metinės palūkanos, o „Snoro“ bankui, iš kurio Savivaldybė yra gavusi dvi paskolas, siekiančias daugiau nei 5,44 mln. litų, yra mokamos 4,75 proc. metinės palūkanos.

R.Ambrozaitis puoselėja viltį, kad viešo konkurso būdu bus rastas bankas, kuris minėtą sumą Savivaldybei paskolins dar palankesnėmis sąlygomis.

Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Arvydas Jakas „Šilutės naujienoms“ kalbėjo, kad valdančioji koalicija yra sutarusi stengtis nuosekliai mažinti Savivaldybės skolas bankams ir paslaugų teikėjams. Sutarta, kad kreditoriams bus atiduodama didesnė dalis į  biudžetą įplaukiančių neplaninių lėšų.