Savivaldybė įsitikino, kad ratuoti „fotografai“ niokoja pastatą

Fotografu saleAtrodo, kad Šilutės riedutininkams, dviratininkams ir kitiems ekstremalių pasivažinėjimų mėgėjams teks atsisakyti šventvagiško pasirinkimo siautėti buvusiuose maldos namuose.

Savivaldybės administracija įsitikino, kad Šilutės fotografų klubui skirtame pastate, esančiame Šilutės Liepų gatvėje, kuriame prieškaryje buvo „Krikščioniškosios draugijos“ koplyčia, iš tiesų fotografų veikla nevykdoma, o įrengtos rampos ir tramplinai jaunimui važinėtis riedučiais, riedlentėmis, dviračiais.

Savivaldybės administracija rajono politikams rengia siūlymą nutraukti pastato panaudos sutartį su Šilutės fotografų klubu.

Trankymasis riedučiais – nepriimtina veikla

„Šilutės naujienos“ vasario 4 dienos straipsnyje „Jaunimas stebisi, ką užsirakinę veikia fotografai“ rašė apie kitų Šilutės jaunimo organizacijų narių priekaištus Fotografų klubui. Šis klubas, pagal panaudos sutartį gavęs iš Savivaldybės didžiulį pastatą, ten neužsiima kūrybine veikla, o rengia vakarėlius, iki nakties trunkančius susibūrimus, trankius pasivažinėjimus.

Po šios publikacijos sulaukėme istoriko, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto jaunesniojo mokslo darbuotojo Dariaus Barasos komentaro. Jis rašo, kad šitaip siautėjant šiame istoriniame pastate tęsiamos sovietinio palikimo tradicijos, kai bažnyčios buvo paverčiamos kultūros namais, sporto salėmis, grūdų sandėliais.

Istorikas priminė, kad šiame pastate prieškaryje buvo „Krikščioniškosios draugijos“ (Christliche Gemeinschaft) koplyčia – maldos pastatas. Melstis į šią koplyčią maždaug nuo 1913 iki 1926 m., kol buvo pastatyta dabartinė Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčia, rinkosi visi Šilutės parapijos evangelikai.kiauri langai

Nors daug dešimtmečių – sovietmečiu ir jau Lietuvai atgavus nepriklausomybę – šis pastatas buvo naudojamas kaip sporto salė, tačiau, D.Barasos ir kitų šilutiškių nuomone, jis jau seniai neužsitarnavo būti sporto sale.

Istorikas teigia, kad šiame pastate būtų priimtina Šilutės fotografų klubo deklaruota veikla – fotografavimas, bet ne trankymasis riedučiais.

Situaciją tikrino savivaldybės komisija

Praėjusią savaitę „Šilutės naujienos“ paklausė Savivaldybės vadovų, atsakingų už kultūrą, nuomonės apie Šilutės fotografų klubo pramogas – važinėjimą riedučiais ir riedlentėmis – klubui skirtame pastate Liepų gatvėje.

Priminėme, kad Savivaldybei priklausančio istorinio pastato jaunuoliai nesaugo, neprižiūri, išdaužyti langai žiojėja ne vieną mėnesį, viduje terliojamos sienos.

Situaciją komentuojantys šilutiškiai irgi primena atvejus apie daužomus pastato langus. „Vasario 8 d. 18:36 val. ėjau P.Jakšto gatve. Ties fotografų klubu pradėjo kristi stiklai. Atsitraukiau. Iš antro aukšto jaunimėlis mėtė stiklus į gatvę. Dabar pilna stiklų, manau, tai yra vandalizmo aktas. Susirinkite šukes“, – viename interneto tinklalapyje rašo šilutiškė.

Savivaldybės vadovų teiravomės, kas turi prižiūrėti, kaip naudojamasi Savivaldybės turtu?

Gavome tokį atsakymą: „Atsižvelgdamas į viešojoje erdvėje sklindančią informaciją apie netinkamai jaunųjų fotografų naudojamas patalpas, Administracijos direktorius Tomas Budrikis 2014 metų sausio mėn. 17 dienos įsakymu A1-99 sudarė komisiją situacijai dėl fotografų veiklos tirti.

Komisija, susidedanti iš pirmininko Algirdo Ivanausko, Savivaldybės administracijos Šilutės seniūno pavaduotojo, narių Auksės Rupainienės, Savivaldybės administracijos Ūkio skyriaus Turto poskyrio vyresniosios specialistės, Daivos Thumat, Savivaldybės administracijos Ūkio skyriaus Turto poskyrio vyriausiosios specialistės, patikrino kaip asociacija Šilutės fotografų klubas naudoja pagal 2012-12-31 Panaudos sutartį Nr. R5-(9.40)-978 perduotą nekilnojamąjį turtą – Šilutėje, Liepų g. 7, esantį pastatą.maldos namai Liepu gatveje prieskario metais

Komisija, aplankiusi objektą 2014-02-06 16:30 val., nustatė, kad pastatas naudojamas ne pagal paskirtį, numatytą panaudos sutartyje, t.y. ne asociacijos įstatuose numatytai veiklai vykdyti.

Apžiūros metu pastate buvo keturi jaunuoliai, kurie informavo komisijos narius, kad laisvalaikiu renkasi Šilutėje, Liepų g. 7 esančiame pastate ir salės patalpoje važinėjasi su riedlentėmis bei dviračiais. Tam tikslui pastato salės grindys yra išklotos kartono plokštėmis, iš kurių padaryti specialūs pandusai įsibėgėjimui.

Nė vienas iš pastate esančių jaunuolių neturėjo su savimi fotoaparato ar videokameros, informacijos, ar jie yra Šilutės fotografų klubo nariai, komisijai nepateikė.  Komisija, apžiūrėjusi pastatą, nustatė, kad pastato pirmo aukšto keleto langų stiklai yra išdaužyti, kai kurie iš jų uždengti fanera, salės patalpos sienos išpaišytos ir aprašinėtos spalvotais dažais. Apsilankymo metu salės patalpoje buvo du dviračiai.

2012-12-31 Panaudos sutarties Nr. R5-(9.40)-978 10.2 punkte yra numatyta, kad panaudos davėjas nutraukia sutartį prieš terminą, jei panaudos gavėjas turtą naudoja ne pagal paskirtį. Komisija nusprendė raštu įspėti Šilutės fotografų klubą apie sutarties nutraukimą ir teikti svarstyti Šilutės rajono savivaldybės tarybai 2014 m. kovo mėn. įvyksiančiame posėdyje.

Taip pat informuojame, kad objektą numatoma parduoti viešojo aukciono būdu“.