Savivaldybė išrinko metų „pačius pačiausius“

PADEKOS VAKARAS_6Viso Šilutės rajono 2016-ųjų metų lyderė ir lyderis, metų proveržis ir skrydis, metų atradimas ir investicija, metų veidas, metų kulinarinis paveldas ir metų kaimo turizmas – tokie pasiekimai pagarsinti ir tokios nominacijos įteiktos trečiadienį surengtame Savivaldybės padėkos rajono verslo bendruomenei vakare.

Tai – jau tradicinis metų pabaigos renginys, į kurį rajono verslininkus, įmonių ir įstaigų vadovus sukviečia rajono valdžia. Sukviečia tam, kad visi dar kartą galėtų pabendrauti, pasikalbėti apie besibaigiančių metų darbus ir pasidalinti lūkesčiais bei idėjomis ateičiai, kad tiesiog pailsėtų.

Padėkojo kuriantiems užimtumą

Kaip pastebėjo renginio vedėjas Marijus Budraitis, be verslo žmonių indėlio nė viena savivaldybė į priekį nepajudėtų nė per žingsnį. Tai pripažino ir Šilutės savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, pastebėdamas, jog kaip tik įvairaus verslo žmonės kuria rajone užimtumą, darbo vietas ir neleidžia iš rajono išvažiuoti paskutiniams dirbti norintiems žmonėms.

Verslininkams tenka ir nemenka įvairių renginių rėmimo našta, nes kaip tik ant jų stalų sugula begalė visokiausios paramos prašymų. Meras pasidžiaugė, kad mūsų verslininkai išties yra dosnūs ir visiems prašantiems dalija savo gerumą. Jis prisipažino, kad norėtųsi daugiau padėti verslo žmonėms, kiek įmanoma šalinti nuo jų kelio įvairius trukdžius.PADEKOS VAKARAS_2

V.Laurinaitis dėkojo ir rajono įstaigų vadovams, nes šios įstaigos, jo pastebėjimu, dirba darniai ir taip pasiekia aukštų rezultatų. Tai taip pat prisideda prie to, kad Šilutės savivaldybei šalies savivaldybių indekse atiteko 5-oji vieta.

Visiems vadovams meras linkėjo, kad ir kitais metais jų galvose būtų daug naujų gražių idėjų ir kad 2017-ieji taptų tų idėjų įgyvendinimo metais. O už šiemetinius pasiekimus geriausiems iš geriausių įteikti Vydūno kultūros centro autoriniai darbai – emalio sagos. Tiesa, meras pripažino, kad išrinkti tuos „pačius pačiausius“ buvo išties sunkus darbas.

Pagerbti baldininkai, kultūros ir kulinarinio paveldo puoselėtojai

Į „Metų lyderės“ nominaciją šiemet pretendavo trys veiklios damos: „Šiaulių banko“ Šilutės skyriaus vadovė Gražina Treigienė, Šilutės kredito unijos vadovė Genovaitė Kimbrienė bei UAB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė. Veikliausia pripažinta A.Dijokienė, vadovaujanti įmonei, kuri sugebėjo sujungti savo veiklą su Šilutės bendruomenės veikla.

Tvirčiausiai savųjų įmonių vairus rankose laikančiais vyrais pripažinti baldų įmonės „Germanika“ vadovas Rolandas Baltuonis, „Šilutės polderių“ direktorius Arūnas Jagminas bei UAB „Stamela“ vadovas Stasys Liepis. „Metų lyderio“ nominacija atiteko „Germanikos“ vadovui, o meras
pripažino, kad savivaldybė turės šiai įmonei ateinančiais metais nutiesti naują kelią, mat senasis jau nebetenkina jos augančių poreikių.

R.Baltuonis už tai suskubo padėkoti.

„Šilutės vėjo projektai“ ir jų vadovas Tadas Navickas, „Pamario starta“ ir Dževaldas Žemaitaitis bei „Šilutės vandenys“ su Alfredu Markvaldu priešakyje – tai įmonės, pretendavusios nuskinti „Metų investicijos“ nominaciją. O nuskynė ją „Šilutės vėjo projektai“.

„Metų skrydžiu“ įvardintas durpių įmonės „Klassman Deilmann“ su direktoriumi Kazimieru Kaminsku priešakyje darbas, taip pat „Šilutės baldų“ ir UAB „Tima“ bei jų vadovų A.Dijokienės ir Petro Juraškos veikla. Nominacijos nugalėtojo vardas atiteko durpių gamintojams.

2016-ųjų „Metų atradimu“ paskelbta UAB „Sagum“ ir jos vadovas Leonas Bartkus, kuris, anot mero V.Laurinaičio, vienintelis sugebėjo „įveiklinti“ H.Šojaus dvaro konferencijų centro, jau įgavusio rimtą svorį viso Pamario kultūriniame gyvenime, salę. L.Bartkaus konkurentais šioje nominacijoje buvo svečių namai Šilutėje „Liepa“ su vadove Evelina Oželiene bei restoranas Rusnėje „Prie Peterso tilto“, kuriam vadovauja Laima Rimkienė.    

PADEKOS VAKARAS_5„Metų proveržiu“ taip pat įvardintas trijų Pamario įmonių darbas: „Žibų“ bendrovės statybininkų su direktoriumi Steponu Kazlausku priešakyje, Mindaugas Gestautas ir jo vadovaujama „Mindelina“, vykdanti veiklą Švėkšnos „Vilkėnų malūne“ bei UAB „Kintai“, kuriai vadovauja Rimgaudas Višinskas. Nugalėtoju paskelbti „Kintai“, o R.Višinskas pasižadėjo visą rajono verslo bendruomenę paplukdyti savo naujuoju laivu.

„Šarūno reklama“ ir jos vadovas Šarūnas Stancikas tapo nominacijos „Metų veidas“ nugalėtojais, o jų konkurentais šiame reikale buvo kavinė „Gilija“, vadovaujama Virginijos Pikelienės bei kailių siuvimo įmonė „Eksa“ ir Edvardas Vitkauskas. V.Laurinaitis pripažino, kad rajono politikai „Šarūno reklamai“ lieka skolingi po kiekvienų rinkimų ir domėjosi, ar ir šiemet skolininkų dar liko. Nominantas pripažino, kad vienas visgi dar liko, o per salę nuvilnijo spėjimai kas jis toks…

Dėl nominacijos „Metų kulinaris paveldas“ laimėtojų, anot M.Budraičio, irgi būta rimtų debatų, nes Pamario kraštas garsus įvairiu savo kulinariniu paveldu. Todėl į laimėtojus pretendavo ir Česlovas Ramoška bei jo „Česlovo vynas“, ir šakočių kepimo įmonė „Toluta“, kuriai vadovauja Daiva Žebelienė, o nugalėtojų laurus nuskynė rusniškio Jurijaus Belokopytovo „Anitos žuvys“. Meras V.Laurinaitis pasidalijo patyrimu, jog tais atvejais, kai jis į Vilnių nenusiveža rusniškių rūkytos žuvies, išgirsta repliką, jog tądien ministerijose kažkodėl nekvepia Šilute…

„Metų kaimo turizmo“ įmonės laurai atiteko kintiškės Beatričės Laužikienės vadovaujamai „Ventainei“, bet į šį vardą pretendavo ir Raimondo Plikšnio „Pakalnės vingis“ bei Stasio Petrošiaus „Mingės egzotika“. V.Laurinaitis ragino kintiškius dar plėsti savo viešbučius, nes Pamaryje vykstant stambesniems renginiams tokių paslaugų čia dar vis pritrūkstama.

Vaišių stalą svečiams paruošė vainutiškės Laimos Rimkienės įmonė, koncertėlį surengė „Lūgnės“ šokėjai.