Savivaldybė kaltinama neužkirtusi kelio mirtinai nelaimei

 teismas medis nuluzo uzmuse moteriSausio pabaigoje Klaipėdos apygardos administracinis teismas atsivers bylą, kurios atsakovas – Šilutės rajono savivaldybės administracija. Motinos netekusios dvi moterys iš Savivaldybės bando prisiteisti daugiau nei 150 tūkst. litų turtinės ir neturtinės žalos.

Taip moterys įvertino patirtą emocinį sukrėtimą, kai praėjusių metų rudenį Šilutėje, prie H.Šojaus dvaro, nuvirtus senam medžiui tragiškai žuvo jų mama.

Mirtinai prispaudė medis

Nelaimė, dėl kurios moterys kaltina prastą valdininkų darbą, įvyko praėjusių metų rugsėjo viduryje. Traksėdžiuose gyvenusi 65 metų Ona V. apie 17.15 val. ėjo iš Šilutės poliklinikos. Smarkaus vėjo gūsis ties H.Šojaus dvaru augusį medį pasiekė kaip tik tuo metu, kai pro jį ėjo Ona. Klevas akimirksniu lūžo ir griuvo, prispausdamas praeivę prie žemės.

Įvykį matę praeiviai suskubo skambinti greitajai ir gelbėtojams, bet atvykę medikai moteriai padėti jau nebegalėjo – ji mirė vietoje.

Neapleidžia skausmingas netekties jausmas

Savivaldybę į teismą padavę žuvusiosios artimieji teigia, kad nelaimė įvyko dėl netinkamai vykdomos želdinių priežiūros.
Ikiteisminį tyrimą dėl nelaimės buvo pradėjusi Šilutės rajono apylinkės prokuratūra, tačiau nenustačiusi nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių, praėjusių metų rugsėjo 25 d. jį nutraukė.

„Savivaldybė turi pareigą tinkamai rūpintis jos teritorijoje esančiais želdiniais, patikrinti medžio būklę, pripažinti jį šalintinu, tačiau to nebuvo padaryta“, – sako teisme teisybės ieškoti bandysiančių moterų advokatas Rimvydas Kairys.

Po įvykio žiniasklaidoje buvo pasirodžiusi informacija, kad moterį užmušusį medį dar gerokai prieš nelaimę norėjo pašalinti gretimo sklypo savininkai – medis bauginamai sviro į šoną. Tačiau to padaryti jiems esą neleido aplinkosaugininkai.

Mamos netekusios seserys teigia patyrusios didelį dvasinį sukrėtimą.
teismas medis uzmuse policija
„Palaikėme artimus ir emociškai glaudžius santykius su mama, nuolat bendravome, visokeriopai paremdavome ir morališkai palaikydavome viena kitą sunkiu metu. Mamos tragiška žūtis sukėlė itin didelį dvasinį ir emocinį sukrėtimą, sunkius išgyvenimus. Praradome galimybę su mama dalintis šeimos džiaugsmais ir rūpesčiais, išgyvenimais auginant vaikus“, – sielojasi seserys.

Žuvusiosios artimieji sako patyrę ir fizinių kančių: pradėjo kamuoti nemiga, emocinis nuovargis ir nesugebėjimas susikaupti dėl minčių, prislėgusių mąstant apie mamos mirtį. Pasireiškė ir sunki prislėgta nuotaika.

Nukirsti medį tampa vis sunkiau

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus „Šilutės naujienoms“ yra sakęs, kad lūžęs klevas nebuvo labai blogos būklės, o mieste esama yra ir labiau patręšusių medžių. Juos nuolat apžiūri komisija, kuri nurodo, kuriuos reikėtų pašalinti. Nemažai prašymų nupjauti po langais ar ne vietoje augančius medžius pateikia ir miesto gyventojai.

Tačiau nukirsti net ir vieną medį nėra taip lengva – labai dažnai ietis dėl medžių kirtimo suremia aplinkosaugininkai ir „žalieji“ – medžių gynėjai.

Dar ir dabar nerimsta aistros dėl Šilutės seniūno R.Steponkaus vadovaujamos saugotinų želdinių priežiūros komisijos sprendimo leisti iškirsti prie Šyšos upės ir jos senvagės 758 medžius, nes planuojama upę valyti, sutvarkyti pakrantes. Medžių gynėjai pasiekė, kad dalis medžių bus palikta.

silutesnaujienos.lt logo