Savivaldybė ketina nusipirkti Kintų vasaros stovyklą „Vėtrungė“

pirteniene kintuoseKintiškiai jau pasiilgo vaikų ir jaunimo šurmulio, kurį sukeldavo vasaros poilsio stovyklos „Vėtrungė“ stovyklautojai, nes stovykla – tuščia. Vaikai čia stovyklauti atvykdavo iš visos Lietuvos. Bet pastariaisiais metais čia niekas stovyklauti nebegali, nes stovyklavietė, gyvenamieji nameliai nebeatitinka higienos reikalavimų, yra avarinės būklės.

Savivaldybės vadovai spaudos konferencijoje paskelbė, kad Savivaldybė planuoja įsigyti jau kelerius metus nebeeksploatuojamą stovyklą, ją rekonstruoti ir atnaujinti veiklą.

Valdo, bet neturi nuosavybės dokumentų

Stovyklos šeimininkai nuo 1995 metų yra Žemės ūkio darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimas.
Šilutės savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis pasakojo, kad preliminarios derybos su savininkais dėl stovyklos „Vėtrungė“ įsigijimo jau įvyko.

Nors stovyklos šeimininkai svajojo už stovyklą gauti 100 tūkst. eurų, suderėta, kad Savivaldybė šį pirkinį įsigis už triskart mažesnę sumą – apie 30 tūkst. eurų.

Pasak S.Šepučio, tokia kaina nėra didelė, tačiau „Vėtrungės“ turto pardavėjas nelabai gali prašyti daugiau. Mat stovykla yra ant valstybės žemės, mediniai pastatai jau nusidėvėję. Galima sakyti, kad minėtų profesinių sąjungų susivienijimas realiai parduoda tik teisę į vietą.

Savivaldybės vadovų žiniomis, stovyklavietės šeimininkus atsisakyti valdomo turto verčia ir tai, kad nerekonstravus stovyklos jie veiklos, susijusios su vaikų apgyvendinimu, negali vykdyti. Kelerius metus tokios veiklos ir nevykdo, bet turi išlaikyti sargą, mokėti mokesčius, tad skolos pasiekė apie 10 tūkst. eurų.

Savivaldybės Tarybos sprendimo projektas dėl leidimo Savivaldybės administracijai įsigyti vasaros poilsio stovyklą „Vėtrungė“, pasak V.Laurinaičio, būtų pateiktas politikams spręsti birželio mėnesio posėdyje. Tačiau atsirado nesklandumas – stovyklos šeimininkai nėra sutvarkę stovyklos nuosavybės dokumentų.

Ką darys?

Pasak savivaldybės vadovų, Savivaldybei ir ypač Kintų bendruomenei būtų naudinga veikianti vasaros poilsio stovykla. Kintiškiai turi planų čia rengti stovyklas kaituotojams, buriuotojams, reikia nakvynės vietų muzikos festivalių dalyviams. Savivaldybė turi vaikų globos namus, kurių gyventojams irgi reikia sudaryti sąlygas pavasaroti „Vėtrungėje“ ir t.t.

Savivaldybės vadovai su švietimo ir mokslo ministre Audrone Pitrėniene yra aptarę, kad gaus apie 200 tūkst. eurų stovyklos rekonstrukcijai. Švietimo ministerija turi parengtą programą Lietuvoje rekonstruoti apie 15 vasaros poilsio stovyklų. Viena iš jų galėtų būti Kintų.

Praėjusį penktadienį Šilutėje besisvečiuodama A.Pitrėnienė pritarė Savivaldybės pasiryžimui išpirkti vasaros poilsio stovyklą Kintuose. Tačiau kalbėdama dėl anksčiau aptarto galimo rekonstrukcijos finansavimo šaltinio, ministrė suabejojo. Savivaldybės vadovams A.Pitrėnienė siūlė svarstyti ir kitokius variantus.

Jos nuomone, Savivaldybė, įsigijusi „Vėtrungę“, galėtų ją panaudos sutartimi perleisti kuriai nors Šilutės profesinio mokymo įstaigai. „Vėtrungė“ galėtų tapti puikia praktinio ugdymo vieta moksleiviams, kurie mokosi valgių gamybos, aptarnavimo. Be to, A.Pitrėnienė mano, kad šioje stovykloje galėtų praktikuotis ir pedagoginių mokslų studentai.
Svarbu ir tai, pasak A.Pitrėnienės, kad profesinio ugdymo įstaigų projektams bus lengviau gauti finansavimą su ES parama, didesnės finansavimo sumos.

Meras V.Laurinaitis neprieštaravo tokioms ministrės improvizacijoms ir sakė, kad savivaldybei visi variantai dėl „Vėtrungės“ yra priimtini, kad tik ši vasaros poilsio stovykla atnaujintų veiklą.

Šilutės r. savivaldybės tarybos Socialinių reikalų komiteto pirmininkė Daiva Žebelienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad apie „Vėtrungės“ pirkimą su komiteto politikais dar nediskutavo. Ji įsitikinusi, kad vasaros poilsio stovykla, valdoma Savivaldybės, turėtų būti naudinga pirmiausia rajono vaikams. Savivaldybėje yra nemažai socialinės rizikos šeimų, kurių vaikams reikia tokio poilsio, taip pat kaip ir visų kitų šeimų vaikams. Todėl ji neabejojanti, kad sprendimo projektui pirkti ir rekonstruoti vasaros poilsio stovyklą Kintuose pritartų absoliuti dauguma rajono politikų.