Savivaldybė siekia apžvalgos bokšto Nemuno deltos regioniniame parke

UostadvarisŠilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis rugsėjo mėnesio pradžioje kreipėsi į Lietuvos Respublikos aplinkos ministeriją su prašymu rasti lėšų apžvalgos bokšto projektavimui ir statybos darbams Uostadvario kaime, Rusnės saloje.

Tai puiki strateginė vieta tokio pobūdžio objekto pastatymui mūsų krašte, nes Uostadvaris – viena lankomiausių, gražiausių ir vertingiausių vietų, iš kurios atsiveria Nemuno deltos regioninio parko teritorijos kraštovaizdį kuriantys ežerai ir upės – Krokų lankos lagūna, Kniaupo įlanka, Atmatos ir Skirvytės upės, Kuršių marios, Ventės rago iškyšulys. Pavasarinių ar rudeninių potvynių sukurtas reginys suteikia nepakartojamų įspūdžių, čia peri gausus būrys retų paukščių, kurių stebėjimas skatintų Pamario krašto turizmo plėtrą.

Uostadvaryje yra įrengtas vidaus vandenų uostas, kuriame švartuojasi keleiviniai, krovininiai ir pramoginiai laivai, veikia 1873 metais pastatytas švyturys bei Šilutės polderių muziejus, kuriame yra 1907 metais pastatyta vandens kėlimo stotis su garo turbina, siurbiančia pievų vandens perteklių.

Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos ministerija raštu informavo, kad strategiškai įvertinusi lankytojams reikalingos infrastruktūros poreikį informuos apie priimtą sprendimą.