Savivaldybė steigs tiek darželių grupių, kiek reikės. Kad tik vaikų būtų

DARZELIAI 8Šilutės rajono savivaldybės vadovai lankėsi Žemaičių Naumiesčio darželyje – mokykloje, Gardamo progimnazijoje, Saugų J.Mikšo, Kintų pagrindinėse mokyklose bei Rusnės vaikų darželyje, kur naujai atidarytos ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo ir lopšelio grupės.

Nors vasaros pradžioje Savivaldybės administracija bei politikai tikėjosi, kad pakaks atidaryti 8 ikimokyklinio amžiaus vaikų grupes, tačiau rugsėjo mėnesį jų buvo atidaryta net 11.

Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis politikams pažadėjo, kad grupių darželinukams bus tiek, kiek reikės. Kad tik tų vaikų būtų daugiau. „Tai investicijos, kurios suteikia daugiau malonumo negu vargo“, – kalbėjo S.Šeputis.

Žemaičių Naumiestyje problema – keliukas

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, vicemeras Algis Bekeris, administracijos direktorius Sigitas Šeputis su padėjėjais ir seniūnijų atstovais per dvi savaites nuo spalio 2 dienos aplankė visas rajono gyvenvietėse naujai įsteigtas ikimokyklinio ugdymo grupes. V.Laurinaitis ir S.Šeputis kiekvienai naujai įsteigtai grupei dovanojo po didžiulį maišą žaislų.
DARZELIAI 3
Svečiams teko dalyvauti simbolinėse atidarymo ceremonijose – jiems patikėta perkirpti atidarymo juosteles.

Svečius pasitiko ir būreliai tėvų.

Apžiūrėję atnaujintas patalpas, skirtas vaikams žaisti ir miegoti, visi klausėsi vaikučių koncertų, bendravo prie kavos puodelio. Beje, rajono vadovai išgirdo ne tik padėkas, bet ir priminimus, kad kai ko dar trūksta.
Žemaičių Naumiesčio darželyje – mokykloje įsteigtą naują grupę lankys 15 vaikų. Įstaigos vadovė Zofija Lydekienė pasakojo, kad iš viso ši įstaiga dabar turi 5 ikimokyklinio ugdymo grupes, kurias lanko 85 vaikai. Kartu su pradinukais šioje įstaigoje ugdoma 200 vaikų. Naujai grupei Savivaldybė nupirko naujus baldus ir įrangą už 8,9 tūkst. eurų. Grupės patalpos išdažytos už įstaigos lėšas.

Pasak Z.Lydekienės ir su rajono vadovais bendravusių vaikų tėvų, bene aktualiausia problema yra labai siauras keliukas iki darželio. Jis prasideda nuo miestelio pagrindinės gatvės, o privačių čia stovinčių sodybų šeimininkai tvoromis, gyvatvorėmis ar net didžiuliais akmenimis taip apstatė keliuko pakraščius, kad vaikus atvežantys tėvų automobiliai negali prasilenkti.

DARZELIAI MOK_5Meras V.Laurinaitis įpareigojo seniūną Virginijų Stasiulį išsiaiškinti, ar sodybų šeimininkai teisėtai aprėmino savo sklypų pakraščius, ar nepažeidžia žemės naudojimo servitutų.

Didžiausia investicija – Gardame

DARZELIAI MOK_6Gardamo progimnazijoje savivaldybės vadovai sutikti tarsi atvykę į naujo pastato atidarymą. Į mišrios ikimokyklinės grupės atidarymo šventę buvo pakviestas net parapijos klebonas Antanas Gylys, kuris pašventino vaikams skirtas patalpas. Preliminariais duomenimis, Šilutės r. savivaldybė būtent šios grupės, kurią lankys 18 vaikų, patalpoms rekonstruoti skyrė 84,2 tūkst. eurų, dar 8 926 tūkst. eurų skyrė baldams ir įrangai pirkti. Ikimokyklinukai bus ugdomi atskirose pirmojo aukšto patalpose, turinčiose atskirą įėjimą.

Vaikus mokys mokytoja Vitalija Mockienė ir auklėtoja Skirmantė Lidžiūtė.

Kalbintos mamos „Šilutės naujienoms“ sakė, kad Gardame darželio nebuvo nuo sovietmečio laikų. Todėl ši paslauga ir dar dvi naujos darbo vietos jų gyvenvietei – didelis įvykis.

Saugų mokykloje – ikimokyklinė grupė

Saugų J.Mikšo pagrindinės mokyklos direktorė Jurgita Lidžiuvienė džiaugėsi, kad anksčiau gerokai ištuštėjęs mokyklos pastatas dabar pasipildė mažylių. Be to, dalis patalpų neatpažįstamai puikiai atnaujintos. Į mokyklos pastatą iš Saugų vaikų darželio atkelta priešmokyklinukų grupė, jai įkurdinti Savivaldybė atnaujino patalpas už 49 tūkst. eurų. O Saugų vaikų darželyje vietoje iškeldintos priešmokyklinukų grupės įsteigta dar viena – jau trečioji – darželinukų grupė.

Beje, į mokyklą perkeltas ir F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Saugų filialas, kuris sujungtas su mokyklos biblioteka.
Pasak direktorės J.Lidžiuvienės, džiugina perspektyva, kad į mokyklos pastatą bus atkeltos ir visos Saugų vaikų darželio grupės. Mat Savivaldybė vaikams skirtas patalpas sutvarko taip, kad lieka tik džiaugtis. Taigi kartu su šiomis įkurtuvėmis bemaž visos mokyklos patalpos bus atnaujintos.

Meras V.Laurinaitis sakė, kad tą mokyklos dalį, į kurią numatyta perkelti Saugų vaikų darželio grupes, numatyta rekonstruoti jau kitais metais. Tam tikimasi gauti Švietimo ir mokslo ministerijos finansinę paramą.

Direktorės J.Lidžiuvienės žodžiai apie tai, kad J.Mikšo pagrindinė mokykla yra pasirengusi sutalpinti visus Saugose ugdomus vaikus po vienu stogu ir taip racionaliau naudoti finansinius resursus, žavėjo Savivaldybės administracijos direktorių S.Šeputį. Jis sakė, kad pagaliau ir Saugose bus mažiau politikavimo ir daugiau racionalumo.

J.Lidžiuvienė dėkojo savivaldybės politikui Sauliui Vytuviui už nuolatinę paramą mokyklai, jos organizuojamiems renginiams. Direktorė dėkojo ir priešmokyklinės grupės patalpas atnaujinusios įmonės vadovui, savivaldybės politikui Tomui Budrikiui. Jos teigimu, T.Budrikio vadovaujami statybininkai padėjo išspręsti ir tas mokyklos atnaujinimo problemas, kurios nebuvo įtrauktos į sąmatas.

Kintuose ir Rusnėje atidarytos lopšelinukų grupės

Kintuose šiemet atidaryta lopšelinukų grupė, kurios lig šiol nebuvo. Dabar Kintų vaikų darželyje bus ugdomos dvi darželinukų ir viena lopšelinukų grupės. Šilutės r. savivaldybė nupirko naujus baldus lopšelinukams už 7,23 tūkst. eurų.

Rusnėje 51 darželinuką, tarp jų – ir 10 naujos lopšelinukų grupės vaikų, teks perkraustyti į vadinamosios „baltosios“ mokyklos patalpas. Čia specialiai darželinukams ir priešmokyklinukams ruošiama dalis pirmojo aukšto patalpų. Tie darbai kainuos apie 80 tūkst. eurų. Šios lėšos bus gautos iš Švietimo ir mokslo ministerijos.

Pasak S.Šepučio, Rusnės darželinukų naujos virtuvės įrangai dar teks paieškoti papildomai pinigų, nes tiek, kiek tikimasi gauti iš ministerijos, neužteks.