Savivaldybė vėl skolinasi, kad mokėtų skolas bankams

pinigai-i-miesto-izda-plaukia-ne-taip-kaip-planuota2Birželio 27 d. rajono Taryba balsuos, ar Savivaldybei leisti imti 7,048 mln. litų kreditą iš Šiaulių banko.

Tokios paskolos prireikė ne dėl investicijų, o grąžinti bankams skolas.

Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė rajono Tarybos komitetuose aiškino, kad nauja paskola yra reikalinga ankstesnėms savivaldybės skoloms padengti. Rajono Taryba apie tai, jog Savivaldybės administracijai teks skolintis lėšų bankų skoloms apmokėti buvo informuota dar kovo mėnesį ir tuomet nusprendė pritarti tokiam žingsniui.

Per šį laikotarpį Savivaldybės administracija įvykdė paskolos paslaugos viešąjį pirkimą ir parengė sutartį su Šiaulių banku.
Savivaldybė įpareigojama paskolą grąžinti per 7 metus. Savivaldybės prašymu, kredito terminas gali būti pratęstas trejiems metams.

Rajono merė D.Žebelienė “Šilutės naujienoms” pripažino, kad nėra gerai skolintis kitoms paskoloms padengti. Tačiau imtis tokio sprendimo verčia per kelias Tarybos kadencijas sukaupta apie 50 mln. Lt skolų našta – dabar tenka bankams atiduoti skolas, kurių sutartys baigiasi.

Šį kartą paskolas reikia grąžinti bankui Swedbank (2008 metais sudaryta sutartis) ir bankrutavusio banko SNORAS administratoriui (2010 ir 2011 m. paskolų sutartys).