Savivaldybei – dar viena nepalanki Viešųjų pirkimų tarnybos išvada

pamario stadionasŠilutės rajono savivaldybės administracija, rengdama Pamario mokyklos sporto aikštyno atnaujinimo darbų su techninio darbo projekto parengimu pirkimo sąlygas ir nustatydama tiekėjų kvalifikacijos reikalavimus, dirbtinai apribojo potencialių tiekėjų konkurenciją ir galimai sumažino jų skaičių. Tokią išvadą padarė Viešųjų pirkimų tarnyba, atlikusi minėto projekto įgyvendinimo tyrimą.
Paprašė tyrimo

Šilutės rajono savivaldybės Kontrolės komiteto nariai suabejojo Pamario mokyklos sporto aikštyno atnaujinimo darbų su techninio darbo projekto parengimu viešojo darbų pirkimo konkurso teisėtumu.

Kontrolės komiteto pirmininkas Zigmantas Jaunius „Šilutės naujienoms“ teigė, kad komiteto nariams įtarimus sukėlė faktas, jog Savivaldybės administracijos viešųjų pirkimų komisija iš darbų pirkimo konkurso pašalino bendrovę pasiūliusią mažiausią rangos darbų kainą. Komisija nusprendė, kad eliminuotoji bendrovė neatitiko konkurso sąlygų. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad Pamario mokyklos sporto aikštyno atnaujinimo darbus atliko ta pati įmonė, subrangos sutartimi bendradarbiaudama su darbų pirkimo konkurso nugalėtoja.

Z.Jaunius komiteto narių vardu apskundė Viešųjų pirkimų tarnybai Savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų komisijos darbą, susijusį su Pamario mokyklos sporto aikštyno atnaujinimo darbų su techninio darbo projekto įgyvendinimu.

Po pusmečio tyrimo Viešųjų pirkimų tarnyba konstatavo, kad Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta viešųjų pirkimų komisija darbų pirkimo sąlygose nurodė perteklinį reikalavimą – „Per paskutinius 3 metus <…> tiekėjas turi būti įvykdęs ar vykdo bent vieną ar daugiau stadiono ir sporto aikštynų remonto darbų sutartis, kurių bendra vertė ne mažesnė kaip 150 000,00 Eur su PVM“. Tokia sąlyga dirbtinai ribojo tiekėjų konkurenciją.

Viešųjų pirkimų tarnyba įvertinusi tai, kad pirkimo sutartis įvykdyta – Pamario mokyklos sporto aikštyno atnaujinimo darbai jau atlikti, apsiriboja tik vertinimu. 

Reikalaus atsakomybės

Kontrolės komiteto pirmininkas Z.Jaunius „Šilutės naujienoms“ teigė, kad Viešųjų pirkimų tarnybos tyrimo išvados patvirtino prielaidas, jog minėtos mokyklos aikštyno atnaujinimo darbų konkursas nebuvo teisingas. Panašios nuomonės yra ir Savivaldybės Antikorupcijos komisijos pirmininkas Arūnas Kurlianskas. Jo nuomone, jeigu konkursas būtų atliktas teisingai, sporto aikštynas būtų atnaujintas pigiau ir tai pat gerai. 

Z.Jaunius ir A.Kurlianskas kalbėjo, kad tarsis su opozicijos politikais ir teiks pasiūlymą išsiaiškinti, kas atsakingas dėl neteisingų viešojo darbų pirkimo konkurso sąlygų sudarymo, kad pareikalauti atsakomybės. Politikai svarstys ar Pamario mokyklos sporto aikštyno atnaujinimo darbų su techninio darbo projekto parengimu viešojo darbų pirkimo konkurso istoriją perduoti tirti Specialiųjų tyrimų tarnybai.