Savivaldybei dėkingi „Rasos“ sodininkai puoselėja kaimynišką bičiulystę

Rasos sodai_2Suvienyti kaimynus ir padėkoti valdžiai už dėmesį ir pagalbą, – tokią gražią iniciatyvą sumanė Šilutės „Rasos“ sodų bendrijos valdyba su pirmininku Gediminu Juodeikiu priešakyje. Todėl, rugpjūčio 14-osios, vakarą gausus būrys sodininkų rinkosi erdvioje pievelėje ir ruošėsi šventei: kaitė katilą šiupinio, dėjo ant stalų suneštines vaišes, derino muzikos skambesį.

O skirstydamiesi prieš vidurnaktį, visi džiaugėsi iš naujo atradę bičiulišką kaimynystę.
Krašto gyvenimu besidomintys šilutiškiai greičiausiai dar neužmiršo ne vienerius metus garsiai skambėjusios „Rasos“ sodų bendrijos narių kovos dėl kelio į jų sodus būklės. Jiems daug metų savo sklypus, o daugeliui – ir namus juose teko pasiekti, kasantis duobėmis nusėtu ir giliomis provėžomis išvagotu žvyrkeliu. O juk šioje bendrijoje daugiau nei 300 sodininkų valdo arti 400 sodų sklypų, arti 100 šeimų juose ir gyvena. Gyventojai ir į spaudą ne kartą kreipėsi, ir net piketą priešais rajono savivaldybę buvo surengę, reikalaudami asfaltuoti kelią į sodus.

Atkaklios pastangos davė rezultatus – nuo šio pavasario „Rasos“ bendruomenė savo sklypus jau pasiekia naujai išasfaltuota gatve. Tiesa, iki visiškos idilės bendrija pridėjo ir 3000 savų eurų – už juos išasfaltavo sankryžą prie įvažiavimo. „Dabar jau vargo nebematome, namo grįžtame švariais batais ir automobiliais“, – sako „Rasos“ sodų bendrijos pirmininkas G. Juodeikis. O kelius sodo teritorijoje sodininkai remontuoja savomis lėšomis.Rasos sodai_1

Pirmąją bendrą vasaros šventę sodininkai surengė pernai. „Norėjome suartinti žmones, kad visi kaimynai vieni kitus pažintų, kad susidraugautų ir blogu žodžiu neminėtų“, – sako pirmininkas. Vėliau jie net savo komandą subūrė ir dalyvavo Žuvienės virimo čempionate.

Pajutę akivaizdžią bičiulystės naudą, sodininkai ir šiemet nutarė organizuoti tokį renginį. Juolab, kad tuo pačiu sugalvojo padėkoti ir rajono valdžiai už kelio į namus sutvarkymą.

Priimti tą padėką pakviestas Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis neatvyko, tad padėkoti sodo nariai nutarė per „Šilutės naujienas“. O pats pirmininkas padėkojo visiems, padėjusiems jam organizuoti renginį.

Susirinkusieji vaišinosi suneštinėmis vaišėmis ir Dariaus Jonušo virtu šiupiniu, plojo naumiestiškei dainininkei Gabrielei Endrikaitytei, o kad nenuobodžiautų ir mažieji, prie sodo vartų išdygo milžiniškas batutas, o virš sodo praskriejo Alvydo Ruškio radijo bangomis valdomas lėktuvėlis.

„Tikrai dar labiau susidraugavome, aptarėme galimybę ir šiemet burti komandą ir dalyvauti Žuvienės virimo čempionate“, – sakė pirmininkas.