Savivaldybei nepavyksta perimti patalpų Švėkšnoje

SveksnaSavivaldybei vis dar nepavyksta perimti dalies Klaipėdos Jūrininkų ligoninei priklausančio Psichikos departamento, esančio Švėkšnoje, patalpų, kuriose norima įsteigti Šilutės senelių globos namų padalinį.

Žygiai dėl vieno neseniai uždaryto šios ligoninės skyriaus patalpų perėmimo daromi jau nuo pavasario, ir palankaus sprendimo tikėtasi vidurvasarį. Tačiau baigiasi rugsėjis, o sutvarkyti reikiamų dokumentų vis dar nepavyksta.

Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis sakė, jog vienas pagrindinių trikdžių yra tas, kad minėtos patalpos prieš kelerius metus buvo renovuotos už ES pinigus, o pagal tokios paramos reglamentą renovuotų patalpų paskirties negalima keisti 5 metus. Šis terminas dar nepraėjo.

Jei Savivaldybė gautų patalpas ir politikai pritartų Šilutės senelių globos namų padalinio steigimui, Švėkšnoje būtų teikiamos ir trumpalaikės (kol atsilaisvins vietų kitose globos įstaigose), ir ilgalaikės globos paslaugos įvairaus amžiaus neįgaliems žmonėms. Tokių paslaugų poreikis rajone yra didžiulis ir kasmet auga, žmonių, laukiančių galimybės patekti į vieną ar kitą rajono globos įstaigą, susidarė nemažos eilės.