Savivaldybėje aptarta gatvių priežiūra

Į rajono savivaldybę sukviesti įmonių, atsakingų už gatvių ir kelių priežiūrą rajone, atstovai. Dalyvavo Klaipėdos kelių tarnybos Šilutės meistrijos vyriausiasis inžinierius Algirdas Jakubauskas, UAB „Šilutės komunalininkas“ direktorius Audrius Benkunskas, UAB „Raguvilė“ atstovė Regina Zavjalova bei UAB „Kavesta“ technikos direktorius Kęstutis Špelveris.

Susitikimo metu aptarta sniego valymo tvarka.
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Žebelienė išsakė prašymą dėl atidesnės kelių bei gatvių priežiūros Šilutėje, ypač miesto takų valymo.

Už Šilutės rajono savivaldybės kelių bei gatvių priežiūrą žiemos laikotarpiu atsakingos 4 įmonės. UAB „Tima“ atsakinga už Saugų, Gardamo, Usėnų seniūnijų vietinės reikšmės kelių ir gatvių priežiūrą žiemos laikotarpiu. UAB „Kavesta“ – už Rusnės ir Katyčių seniūnijų vietinės reikšmės kelių ir gatvių priežiūrą žiemos laikotarpiu. UAB „Šilutės komunalininkas“ – už Šilutės, Žemaičių Naumiesčio, Švėkšnos, Vainuto, Juknaičių seniūnijų vietinės reikšmės kelių ir gatvių priežiūrą žiemos laikotarpiu.

Su Savivaldybe pasirašytose sutartyse bendrovės įsipareigojo paslaugas teikti bet kuriuo paros metu, įskaitant savaitgalius bei šventines dienas, priklausomai nuo oro sąlygų, iškritusių kritulių kiekio ir pan. Nurodyta, kad sniego valymo ir kelių barstymo paslaugos užsakymas pateikiamas ne vėliau kaip prieš 2 valandas iki paslaugų suteikimo pradžios.

UAB „Raguvilė“ atlieka Šilutės miesto šaligatvių, takų valymą, barstymą smėlio ir druskos mišiniu, vykdo sniego išvežimą iš miesto gatvių, nuo šaligatvių, aikščių, atstumu iki 3 km bei yra atsakinga už Kintų seniūnijos vietinės reikšmės kelių ir gatvių priežiūrą žiemos laikotarpiu.

Lietuvos automobilių kelių direkcija atsakinga už regionines miesto gatves. Pasak A. Jakubausko, visi valstybinės reikšmės keliai skirstomi į 5 priežiūros lygius, o savivaldybės keliai patenka į III, IV ir V priežiūros lygius. Tad jie prižiūrimi pagal šių lygių reikalavimus.