Savivaldybėje planuojami nauji projektai

savivaldybe 2Šilutės rajono savivaldybėje jau antrą kartą susitiko darbo grupė diskusijai apie planuojamus projektus pagal Pietų Baltijos regiono programą. Apie projektus diskutavo Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Administracijos direktorius Sigitas Šeputis, Tarybos sekretorius Andrius Jurkus, Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjo pavaduotoja Diana Benkunskienė, vyriausiasis specialistas Romualdas Ambrulaitis, Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė, Šilutės turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė, Nemuno deltos regioninio parko vyriausioji specialistė (rekreacininkė) Aurelija Jakštaitė.

Savivaldybės Komunikacijos skyrius informavo, kad Danijos Bornholmo saloje po savaitės (lapkričio 24-26 dienomis) vyks partnerių iš Lietuvos, Lenkijos, Švedijos, Vokietijos ir Danijos susitikimas, kuriame bus aptariamos ir planuojamos bendros veiklos. Šiuo metu prioritetu išlieka kultūrinių etninių renginių planavimas ir įgyvendinimas, supažindinant partnerius su krašto tradicijomis, papročiais, kulinariniu paveldu. Šio projekto paraiškos teikimu ir įgyvendinimu rūpinsis partneriai iš Lenkijos.

Šilutės rajono savivaldybė teiks paraišką projektui dėl vandens infrastruktūros gerinimo ir turizmo skatinimo, o partneriai iš Švedijos teiks paraišką projektams, susijusiems su ornitologija ir paukščių stebėjimu.

Vienu svarbiausių tikslų Šilutės rajono savivaldybei išlieka edukacinių programų organizavimas Hugo Šojaus dvare, jo pristatymas visuomenei ir atvykstantiems turistams. Ši vieta turėtų būti Šilutės regiono traukos centru, kuriame būtų vystomi įvairūs amatai, pristatomas kulinarinis paveldas. Labai svarbu, kad Šilutės pasididžiavimas – H.Šojaus dvaras – taptų traukos centru ir laisvalaikio praleidimo vieta.

Panašaus pobūdžio projektą  „Kultūros paveldo išsaugojimo Pietų Baltijos regione – Craftland” Šilutės r. savivaldybė su partneriais iš Lenkijos ir Švedijos įgyvendino 2012-2014 metais. Jis buvo skirtas regiono kultūros paveldo, liaudies amatų paveldo, liaudies amatų tradicijų, papročių išsaugojimui bei populiarinimui. Pagal šį trimetį projektą trijose šalyse – partnerėse buvo surengti miestų turnyrai, tradicinių amatų dienos, folkloro muzikos festivaliai. Šilutėje miesto šventės metu 2012 metais vyko trijų šalių folkloro festivalis, 2013 metais – amatų festivalis ir 2014 metais – miestų turnyras.