Savivaldybėje – seminaras dėl elektroninių dokumentų valdymo paslaugų naudojimo

Seminaras-5209Šilutės rajono savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje įvyko seminaras „Dėl bendros valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų ir įmonių elektroninių dokumentų rengimo, tvarkymo ir saugojimo paslaugos“ naudojimo.

Seminaro metu pranešimą skaitęs Komunikacijos skyriaus vyriausiasis specialistas-informatikas Antanas Balvočius pristatė teorijos dalį. A. Balvočius komentavo, kad įsigijus elektroninės dokumentų valdymo sistemos paslaugą nereikės rūpintis IT infrastruktūra, serveriais, talpyklomis, programinės įrangos atnaujinamais, serverių administravimu – visi administravimo darbai atliekami VIISP administravimo padalinio. Taip pat pranešėjas vieną kaip svarbiausią aspektą išskyrė, kad duomenys bus saugūs, failai saugomi Lietuvos Respublikos teritorijoje įrengtuose duomenų saugyklose, o siekiant išvengti nesankcionuotų prisijungimų, prieiga galima tik iš patikimų IP adresų.

Savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Donatas Dobilinskas susirinkusiems svečiams procesą pristatė praktiškai, nes šią paslaugą Informacijos skyriuje kartu su kolegomis jau buvo išbandęs anksčiau.

Kitas seminaras, kuriame dalyvaus Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos Projektų skyriaus vyriausiasis specialistas Arūnas Marcinkevičius planuojamas 2016 m. gruodžio 10 d. Per šį laiką dalyvavę 36 įstaigų darbuotojai turi apsispręsti ar jiems yra reikalinga ši paslauga.

Reklama: distributor.lt