Savivaldybėje – slaptas susitikimas su dujų ieškotojais

schevron savivaldybeje

Ketvirtadienį Šilutės rajono savivaldybės vadovai surengė itin slaptą susitikimą su rajono seniūnais ir skalūninių dujų paieška užsiimančios bendrovės UAB „LL investicijos“ atstovais. Susirinkime dalyvavo šios bendrovės direktorė Natalija Haselton. Šios Lietuvos naftos gavybos įmonės akcijas nusipirko Amerikos naftos gavybos kompanija „Chevron“, ketinanti ieškoti skalūnų dujų ir Šilutės rajone.

Kai žurnalistai sužinojo apie planuojamą susitikimą, keletą kartų skambino į Savivaldybę pasitikslinti dėl galimybės dalyvauti diskusijoje.

Bet Komunikacijos skyriaus specialistai informavo, kad vyks tik uždaras eilinis gamybinis pasitarimas su seniūnais. Apie viešnią – dujų ieškotojų atstovę – nebuvo nė užsiminta, nepaisant didelio gyventojų susidomėjimo ir susirūpinimo skalūninių dujų paieškos klausimu.

Akivaizdu, kad valdžia mano, jog viešumo ir aiškumo šiai temai nereikia.
Vakare Komunikacijos skyrius Savivaldybės tinklalapyje išplatino penkių sakinių pranešimą apie jau įvykusį susitikimą, o vėliau „Šilutės naujienoms“ Savivaldybės administracijos vadovas Raimundas Ambrozaitis teigė, kad norėta tik „tarpusavyje išsiaiškinti“.

Savivaldybės išplatintame itin skurdžiame pranešime teigiama, jog ketvirtadienį susitikime buvo pristatytas bendrovės „LL investicijos“ leidimas atlikti angliavandenilių tyrimus ir naudoti angliavandenilių išteklius Rietavo licenciniame plote. Į tą plotą įeina Rietavo, Tauragės, Pagėgių, Šilutės savivaldybių teritorijos.

Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje seisminiai tyrimai ieškoti skalūnų dujų bus vykdomi kai kuriose Usėnų, Žemaičių Naumiesčio, Gardamo, Švėkšnos, Vainuto, Katyčių seniūnijų teritorijose.

„Buvo akcentuojama tik paieška, kuri nei gamtai, nei žmogui grėsmės nekelia. Sukeltas ažiotažas, pasak bendrovės atstovų, yra tik informacijos stoka, kurią jie pasirengę užpildyti. Pristatyta tyrimų atlikimų tvarka, reglamentas, teritorijos, technologija ir kt.“, – rašoma Savivaldybės pranešime.

Deja, nei šis pranešimas, nei už uždarų durų vykusi valdžios ir dujų ieškotojų diskusija „informacijos stokos“ nepamažino ir nė iš tolo nepriminė „pasirengimo užpildyti“ šią spragą.

Kitą dieną Savivaldybės administracijos direktoriaus Raimundo Ambrozaičio klausėme, kodėl nuo žurnalistų informacija apie „LL investicijų“ vadovės atvykimą buvo taip slepiama, nors, be abejo, valdžia žinojo, jog ši tema šiuo metu ypač aktuali, kelia baimę ir pasipiktinimą daugybei mūsų rajono žmonių.

„Mes norėjome tarpusavyje išsiaiškinti ir galbūt truputį pabarti dujų ieškotojus. Sakėm jiems, kad ne nuo to galo pradėjo“, – atsakė direktorius.

Anot R.Ambrozaičio, tai išties buvęs darbinis seniūnų susirinkimas, nes seniūnijų vadovams svarbu žinoti, kokius darbus jų teritorijoje planuojama atlikti. Taip pasielgta todėl, kad Savivaldybė nenori ir savoje teritorijoje turėti „dar vieno Žygaičių atvejo“.

Negi direktorius mano, kad tik „seniūnijų vadovams svarbu žinoti, kokius darbus jų teritorijoje planuojama atlikti“? Negi visiems žmonėms nebūtų svarbi tokia informacija, kurią galėtų paviešinti žurnalistai, jei būtų įleisti į susirinkimą?
Į šį klausimą vėl išgirdome tą patį atsaką: „Norėjome tarpusavyje išsiaiškinti…“

R.Ambrozaitis patikino, jog dabar šešiose minėtose seniūnijose, kur ketinama ieškoti dujų, bus rengiami „LL investicijų“ atstovų susitikimai su gyventojais. Jų metu ir bus atsakyta į visus jiems rūpimus klausimus.

Matyt, rajono vadovų nuomone, vis dėlto kitų seniūnijų gyventojams ta informacija nereikalinga…

Norime priminti, jog tai toli gražu ne pirmas, ne antras, ir ne trečias atvejas, kai nuo žurnalistų slepiama informacija apie išties visam rajonui svarbius susitikimus ir pasitarimus. Tuo tarpu dažnai net prieš savaitę esame informuojami (ir net – asmeniškai) apie kur kas mažiau plačiajai visuomenei svarbius rajono vadovų pasivažinėjimus…