Savivaldybėms skelbiant gripo epidemiją, gydytoja pataria, kaip apsisaugoti

cache 1000x563_size16x9_5c46fe90693b9_ligonine-5a82e00ab7cadNuo antradienio penkios savivaldybės skelbia gripo epidemiją. Ji dėl išaugusio sergamumo skelbiama Ignalinos, Ukmergės, Prienų ir Kėdainių rajonų bei Panevėžio miesto savivaldybėse.

 Nacionalinis visuomenės sveikatos centras epidemiją pirmadienį rekomendavo skelbti ir Kauno savivaldybei.

Gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė įspėja, kad gyventojai turėtų vengti susibūrimo vietų, plauti rankas, naudoti vienkartines nosines, čiaudėti ir kosėti į alkūnę.

„Lyginant antrą ir trečią sausio savaites, sergančiųjų skaičius gripu visoje Lietuvoje išaugo daugiau nei du kartus. Sergančiųjų peršalimo ligomis skaičiai taip pat padidėjo dvigubai. 5-iose iš 10-ies apskričių sergančiųjų gripu skaičius išaugo netgi 4 kartus“, – LRT RADIJUI sako D. Razmuvienė.

Pasak Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC), praėjusią savaitę sergamumo viršutinių kvėpavimo takų ligomis rodiklis buvo beveik 128 atvejai 10 tūkst. gyventojų.

Sergančiųjų gripu buvo beveik 4 tūkst. – dvigubai daugiau nei savaite anksčiau. Daugiausia sergančiųjų gripu yra Vilniaus ir Kauno apskrityse.

Praėjusią savaitę Šilutės rajone gripu susirgo 49 žmonės, iš kurių 21 vaikas iki 17 metų. Viršutinių kvėpavimo takų katarai kamavo 252 žmones, 183 iš jų – vaikai. Bendras sergamumo rodiklis 10 000 gyventojų jau siekė 78,3.