Savivaldybės administracija nedrįsta didinti „Šilutės vandenų“ paslaugų kainos

VANDENS KAINA MARKVALDAS 2Šilutės savivaldybės administracija nenori paklusti Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos siūlymui didinti UAB „Šilutės vandenys“ paslaugų kainas. Administracija siūlo palikti esamas vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainas, nes šių paslaugų kainos ir dabar yra tarp didžiausių Lietuvoje.

Teks aiškintis komisijai

Pasak UAB „Šilutės vandenys“ direktoriaus Alfredo Markvaldo, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija nustatė, kad bendrovės teikiamų paslaugų kaina turėtų būti didesnė nei dabar galiojančios kainos. Komisijos narių teigimu, kainas reikia didinti, nes sumažėjo vartotojų sunaudojamo geriamojo vandens kiekiai, padidėjo mokesčiai už požeminio vandens išteklius, be to, dabar galiojančios paslaugų kainos neužtikrina įmonės pelno.

Tarsi apsidrausdamas, A.Markvaldas savivaldybės politikus įspėjo, kad jeigu jie nuspręs tvirtinti mažesnes geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainas, nei siūlė Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, kitais ir vėlesniais metais bendrovės veikla bus nuostolinga.

Politikams tai nepadarė jokio įspūdžio, nes „Šilutės vandenų“ buhalterinė pelno ir nuostolio ataskaita kasmet dėl įvairių pateisinamų priežasčių yra neigiama.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis sakė, kad dėl to, jog Savivaldybės administracija siūlo tvirtinti mažesnes vandens tiekimo ir nuotekų valymo kainas, teks aiškintis Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai. Vis dėlto administracija apsisprendė nedidinti kainų, nes nenori dar labiau apsunkinti vartotojų.

Naujos kainos – trejiems metams    

Savivaldybės administracijos sprendime tarp daugelio išvardintų kainų pasiūlyta tvirtinti:

– geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinę kainą vartotojams, perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas bute – 2,31 Eur/kub.m,

– geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinę kainą vartotojams, perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas individualių gyvenamųjų namų ar kitų patalpų, skirtų asmeninėms, šeimos ar namų reikmėms, įvaduose – 2,17 Eur/kub.m,

– geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinę kainą abonentams, perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas buities ir komerciniams poreikiams bei perkantiems geriamąjį vandenį, skirtą karštam vandeniui ruošti ir tiekiamą abonentams – 2,14 Eur/kub.m,

– nuotekų transportavimo asenizacijos transporto priemonėmis paslaugos bazinę  kainą – 3,87 Eur/kub.m.

Sprendimo projekte nurodoma, kad geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų bazinės kainos galios trejus metus nuo šių kainų įsigaliojimo dienos.