Savivaldybės administracija neieško pigesnių paskolų

paskolaRajono Tarybos opozicijos lyderis Virgilijus Pozingis kaltina Savivaldybės administracijos direktorių Raimundą Ambrozaitį, kad jis neieško pigesnių banko paslaugų.

Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje V.Pozingis piktinosi, kad Savivaldybės administracija nepasirūpino laiku skelbti viešą konkursą dėl 3 mln. Lt paskolos – kreditinės linijos paslaugos pirkimo, o apsiriboja paskolos – kreditinės linijos pratęsimu su AB Šiaulių banku.

V.Pozingis tokią valdančiosios koalicijos politiką pavadino neskaidria. Jo neįtikino R.Ambrozaičio paaiškinimas, kad viešojo konkurso nebeįmanoma paskelbti, nes trūksta laiko.

Negrąžintos paskolos – kreditinės linijos AB Šiaulių bankui likutis spalio 1 d. buvo 3 mln. litų. Pagal paskolos sutartį, kuri sudaryta 2011 m. gruodžio 19 dieną, numatyta, kad Savivaldybės kredito naudojimosi laikotarpis baigiasi 2013 m. gruodžio 19 d. Savivaldybės 2013 metų biudžete asignavimai šiai paskolai grąžinti nenumatyti. 2013 metais už paskolos – kreditinės linijos naudojimą bankui sumokėta 69,8 tūkst. litų palūkanų.

Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad Savivaldybė už minėtą AB Šiaulių banko paskolą – kreditinę liniją moka kintamas palūkanas, kurios šiuo metu yra apie 5 proc. per metus. Vedėjos nuomone, Savivaldybė kreditinės linijos paskola naudojasi labai lanksčiai – dažniausiai lėšos paimamos trumpiems laikotarpiams.

V.Pozingis mano, kad jeigu Savivaldybės administracija būtų laiku paskelbusi viešąjį konkursą dėl naujos paskolos – kreditinės linijos naudojimo, didelė tikimybė, kad bankai būtų pasiūlę mažesnę palūkanų normą, nei dabar moka Savivaldybė. Taip būtų sutaupyta Savivaldybės biudžeto lėšų.