Savivaldybės administracijos ir ūkio vairas – 28-erių metų T.Budrikiui

DIREKTORIUS 128-erių metų šilutiškis Tomas Budrikis į mūsų krašto savivaldos istoriją bus įrašytas kaip jauniausias ir pirmasis rajono vadovas, kuris išsilavinimą ir darbo patirties įgijo nepriklausomybę jau atkūrusioje Lietuvoje. Šiuos metus jis pradėjo jau eidamas Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. Sausio 2-oji buvo pirma diena, kai T.Budrikiui suteikti įgaliojimai gauti visą savivaldybės administracijos, įmonių ir įstaigų veiklos ir finansinę informaciją.

Suminis rezultatas, kaip „Šilutės naujienoms“ sakė T.Budrikis, – 108  mln. litų metinis savivaldybės pajamų biudžetas ir bemaž 54 mln. litų skolų našta.

Išsilavinimas ir patirtis

T.Budrikis 2004 metais baigė Šilutės pirmąją gimnaziją. 2009 metais Vilniaus Gedimino technikos universitete įgijo statybos inžinieriaus bakalauro laipsnį, o 2013 m. Mykolo Romerio universitete įgijo aplinkos apsaugos politikos viešojo administravimo magistro laipsnį.

Pasak T.Budrikio, jis jau mokykloje suvokė, kad jaunam žmogui siekiant karjeros, svarbu ne tik įgytas išsilavinimas, bet ir darbo patirtis. Todėl jau gimnazijoje vadovavo gimnazistų ekonomistų būreliui, siekdamas statybos inžinieriaus kvalifikacijos, mokslus derino su darbu: 2006 m. pradėjo dirbti UAB „Sakret“ technikos vadybininku, vėliau tapo UAB „Stamita“ projektų vadovu.

Baigęs VGTU, T.Budrikis dirbo inžinieriumi technologu bendrovėje „Europietiškos plieno konstrukcijos“, nuo 2011 m. tapo gamybos vadovu.

2012 m. buvo paskirtas lauko reklamos bendrovės „LT Advert“- generalinio direktoriaus pavaduotoju – plėtros vadovu.
2013 m. buvo priimtas dirbti Šilutės rajono savivaldybės administracijos Ūkio skyriaus vyriausiuoju specialistu.
Tais pačiais metais, vasarą, susituokė, vaikų dar neturi.

Laisvalaikio mėgstamiausi užsiėmimai – krepšinis, žvejyba ir kelionės.

T.Budrikis politika domėjosi nuo pat jaunystės, Darbo partijos nariu tapo 2011 metais – prieš pat savivaldos rinkimus.

Idėjomis nesisvaido

Aktualiausia Savivaldybės problema T.Budrikis laiko skolas. Tačiau jis dar nenori dalintis idėjomis, kaip Savivaldybė galėtų jas mažinti, kokių priemonių turėtų imtis, kad rajono ekonomika gerėtų. Pasak T.Budrikio, pradėjus eiti direktoriaus pareigas pirmiausia reikės išanalizuoti Savivaldybės pajamų ir išlaidų dokumentus. Tai nėra pusdienio darbas.

Jis pritaria, kad naujosios valdančiosios koalicijos politikų pareiškimai, kad Savivaldybė turi atsikratyti jos veiklai nebereikalingų pastatų, kad sumažėjus rajono gyventojų skaičiui, turi būti mažinami ir savivaldos administravimo kaštai, atidžiai kontroliuojamos socialinių pašalpų dalybos, yra neginčijamai naudingi. Pasak T.Budrikio, Savivaldybės administracija yra vykdančioji valdžia, todėl teks daug dirbti minėta linkme, rinkti informaciją, rengti sprendimo projektus ir teikti rajono Tarybai.

T.Budrikiui keista, kad žmonės, kalbantys, jog į vadovaujančius postus turi ateiti naujos kartos vadovai, pradeda priekaištauti, kai tai įvyksta. Skeptikai priekaištauja, kad pritrūks patirties ar žinių.

Todėl T.Budrikis mano, kad jam ir jauniems jo pavaduotojams išties teks daug padirbėti, išstudijuoti daug dokumentų, kad rajono Tarybai galėtų pateikti siūlymus, kaip geriau savivaldybėje tvarkytis.

Naujasis administracijos direktorius T.Budrikis mano, kad Savivaldybės administracija, seniūnijų darbuotojai privalo pasirūpinti, kad miesto ir seniūnijų gyventojams gyvenimas būtų patogesnis, aplinka gražėtų: būtina tvarkyti kelius, gatves ir šaligatvius, rengti naujas vaikų žaidimo ir sporto aikšteles. Tačiau jis nelinkęs svaidytis pažadais, jog bus statomi didesni ar mažesni turizmo, sporto ir pramogų kompleksai, prieš tai neįsitikinus, kokie jie yra reikalingi, kaip jie bus išnaudojami ir išlaikomi.