Savivaldybės atstovai pagerbė kovojusius ir žuvusiuosius kare

karo aukosTrečiadienį visoje Lietuvoje buvo minima Antrojo pasaulio karo aukų atminimo diena. Šią jautrią dieną paminėjo ir Šilutės savivaldybės atstovai – pagerbti žuvusiuosius buvo padėtos gėlės prie skulptūros kapuose, triukšmą ir šnekas sustabdė tylos minutė žuvusiesiems.

Karo aukos pagerbtos ir kitą dieną – bendrauta su karo dalyviais ir jų šeimomis, o jausmingai deklamuojant eiles, ne vienas, nukeliavęs mintimis į tą sunkų laiką, ir ašarą nubraukė…

karoo aukosTrečiadienį Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Šimelionis ir seniūnas Raimondas Steponkus gėlėmis ir tylos minute pagerbė visame pasaulyje prisimenamas Antrojo pasaulinio karo aukas. Gėlės buvo padėtos Šilutės miesto karių kapinėse ir Macikuose, prie skulptūros karo aukoms atminti.

Ketvirtadienį Savivaldybės merė Daiva Žebelienė, A.Balčytis ir A.Šimelionis Šilutės miesto karių kapinėse tylos minute pagerbė Antrojo pasaulinio karo dalyvius, padėjo gėlių vainiką prie monumento kovoje kritusiems kariams. Susirinko ir karo dalyviai, jų šeimos, su kuriais bendrauta, įteiktos gėlės.

Pamario pagrindinės mokyklos mokiniai ir rusiškai, ir lietuviškai deklamavo eiles, o rusniškio Voitecho Deniušo jausmingai perskaitytas Roždestvenskio „Rekviem“ ne vienam klausiusiam išspaudė ašarą bei mintis nukėlė į sunkų to meto laiką. Susirinkusios karo dalyvių šeimų moterys sudainavo pakilią rusišką dainą.

Pagarba ir amžinas atminimas paprastam, nekaltam, ne savo noru karan išėjusiam kariui!

Informavo Šilutės rajono Savivaldybės Komunikacijos skyrius.