Savivaldybės bendrovės: vienos džiaugiasi kad turi darbo, kitos vos laikosi

 

BENDROVES SAVIVALDYBES_4Karantinas dėl koronaviruso daro įtaką ir Savivaldybės įkurtų bendrovių, teikiančių įvairias paslaugas, veiklai.

UAB „Šilutės vandenys“ ir UAB „Šilutės šilumos tinklai“ vadovai sako, kad kol kas didelio poveikio jų įmonėms karantinas nepadarė, ir tikisi tolesnės sėkmės. Juk namuose užsidarę šilutiškiai vandens tikrai suvartoja daugiau, o ir šilumos jiems norisi. Tačiau UAB „Šilutės autobusų parkas“ skaičiuoja, kad iš sukauptų rezervų išsilaikys gal tik du ar tris mėnesius. Tai todėl, kad visi maršrutai sustabdyti, o jeigu ir bus vėl paleisti, niekas nesitiki, kad keliautojai iš karto plūstelės.
Vandens tiekėjai dirba be prastovų

„Jeigu Savivaldybės gyventojai kiekvieną kartą gali įsileisti į savo puodus kokybiško ir skanaus vandens, ir kiekvieną dieną turi vandenį savo prausyklose, vadinasi mes savo pareigas atliekame gerai“, – taip apie savo bendrovės veiklą kalba „Šilutės vandenų“ vadovas Alfredas Markvaldas.

Pokalbio su „Šilutės naujienomis“ metu jis pasidžiaugė, kad visus metus be pertraukų dirbanti bendrovė ir koronaviruso karantino laikotarpiu dirba be prastovų. Pasak direktoriaus, visi darbai suplanuoti taip, kad žmonės gautų kokybiškas paslaugas – vamzdynais tekėtų geros kokybės ir skanus vanduo.BENDROVES SAVIVALDYBES_1

„Šilutės vandenų“ bendrovėje yra 103 dirbantieji. 21 iš jų šiuo metu atostogauja, 16 žmonių sudarytos sąlygos dirbti nuotoliniu būdu iš namų, 41 darbuojasi prie vandentiekio įrengimų, o 7 darbuotojai turi nedarbingumo pažymėjimus. Tad galima sakyti, kad bendrovė dirba 70 proc. pajėgumu. Jokių didesnių darbų šiuo metu vandens tiekėjai neįgyvendina, darbuotojai atlieka tik avarijų šalinimo darbus ir suplanuotus eksploatacinius darbus įvairiose vamzdynų atkarpose. Visi įrengimų prižiūrėtojai, be tiesioginių pareigų, dar tvarko ir įrengimų pastatų aplinką.

Taigi, šiuo laikotarpiu, pasak A. Markvaldo, mažiau darbo turi tik Abonentinės tarnybos žmonės. Jie įprastu metu lanko abonentus namuose ir butuose, apžiūri ten esančius skaitiklius bei abonentų naudojamą įrangą. Dabar, koronaviruso karantino laikotarpiu, tokie apsilankymai nepageidaujami.

Todėl minėtos tarnybos darbuotojai peržiūri abonentų sutartis, anksčiau surinktą informaciją – dirba savo darbo vietose arba atostogauja.

Šilumininkai pelningų metų nebesitiki

„Šilutės šilumos tinklai“ šildymo sezono dar neuždarė“, – taip pokalbį pradėjo šios bendrovės direktorius Vaidotas Mačiulis. Įprastai šildymo sezoną uždaryti ar dar ne sprendžia Savivaldybės administracija. Toks sprendimas priimamas, kai tris paras iš eilės paros vidutinė temperatūra pasiekia 10 laipsnių šilumos. Tačiau ir tuomet šildymas nutraukiamas tik Savivaldybės valdomoms įstaigoms ar klientams. Kiti klientai – daugiabučių namų bendrijos ar privačių namų šeimininkai, verslo įmonės, gali patys apsispręsti kada nutraukti šildymą.

Koronaviruso karantino laikotarpiu ir čia keitėsi darbas: pamainos keičiasi tokia tvarka, kad būtų kuo mažiau kontaktų tarp pačių bendrovės darbuotojų.

Šių metų šildymo sezono laikotarpį Savivaldybės šilumininkai vertina vienareikšmiškai: jų verslui tai buvo blogi metai. Šilumos tiekėjams buvo per mažai šalčio, o tai reiškia, kad parduota per mažai šilumos. Be to, vienu mėnesiu sutrumpėjo šildymas Savivaldybės mokyklose bei darželiuose, kuomet karantino metu juos buvo nuspręsta uždaryti. Tiesa, prasidėjus karantinui nutraukti šildymą ugdymo įstaigose jau leido ir lauko temperatūra.

„Šiemet apie pelną galime tik pasvajoti“, – sako V. Mačiulis.

Pasak direktoriaus, šiemet pagrindinis bendrovės vadovų rūpestis yra bent išgyventi. Bet kokiu atveju, šių metų šildymo sezonas baigsis jau artimiausiu metu. Jam pasibaigus bus pradėti pasiruošimo kitam šildymo sezonui darbai.

Šiuo metu jau planuojama, kaip pakeisti Šilutės Knygnešių kvartalo skirstomąsias trasas. Savivaldybė vykdys šio kvartalo renovacijos darbus, todėl ir šilumos tiekėjai turi laiku pakeisti senąsias trasas į naujas, bekanales trasas.

Autobusų parko veikla sustabdyta

BENDROVES SAVIVALDYBES_3„Turime tik kelis važinėjančius autobusus, visi maršrutai koronaviruso laikotarpiui sustabdyti“, – taip apie savo vadovaujamos bendrovės veiklą sako „Šilutės autobusų parko“ direktorius Artūras Stonkus.

Jis pasakojo, kad tik kelias dienas paskelbus karantiną, autobusai važinėjo įprastais maršrutais. Tačiau, kai buvo įsitikinta, kad keleivių nebeliko, visi maršrutai sustabdyti.

Dabar, pasak direktoriaus, po miestą važinėja vienas miesto autobusas, dar du autobusai yra parengti važiuoti į Klaipėdą. Vienas jų sugrįžusius iš užsienio keleivius pasiima iš Klaipėdos uosto, o kitas – iš Palangos oro uosto. Juose dažniausiai būna tik po kelis – vos iki 10 keleivių. Jie gabenami į saviizoliacijos vietas. Tokioms kelionėms dar yra paruoštas ir vienas nedidukas autobusas, kuriame galima vežti tik vieną izoliuotą keleivį.

Dirbant tokiu apkrovimu 70-ies žmonių kolektyvas ilgai neišsilaikytų. Todėl šiuo metu 24 darbuotojai yra priverstinėse prastovose. Jiems bendrovė įsipareigojo mokėti bent minimalų atlyginimą. 18 darbuotojų išėjo atostogauti, o 7 darbuotojai turi nedarbingumo pažymėjimus.

Normaliai dirba autošaltkalvių komanda, kurie dabar turi geras sąlygas tvarkyti autobusus.

Koronaviruso karantinas šiuo metu stabdo ir senosios Šilutės autobusų stoties privatizaciją. Turto registro tarnyba neišduoda būtinų dokumentų privatizacijai, motyvuodama tuo, kad tokias operacijas atliks tik pasibaigus karantinui.

„Esame gavę Savivaldybės vadovų pažadą, jog pardavus nebenaudojamą autobusų stotį už gautas lėšas galėsime pirkti naujesnių autobusų“, – viliasi A. Stonkus.

Šiuo metu autobusų parkui reikia į naujesnius pakeisti apie 10 senų autobusų.