Savivaldybės politikai gesina Minijos kaimo konfliktą

 MINGES 1Savivaldybės Tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto nariai penktadienio popietę dešiniajame Minijos upės krante įrengtoje prieplaukoje susitiko su Minijos (Mingės) kaimo bendruomenės žmonėmis spręsti jų paviešintos problemos. Dėl tos prieplaukos nuomos kilo mingiškių nepasitenkinimas Savivaldybės administracijos veiksmais.

Teisėtą, bet galimai neteisingą Savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Šepučio sprendimą išnuomoti Minijos prieplaukas viešojo konkurso būdu savivaldybės politikams apskundė mingiškis verslininkas Saulius Budrys. Jis kaltina Savivaldybės administraciją, kad skelbiant konkursą buvo ignoruotas Minijos kaimo bendruomenių prašymas leisti krantines prižiūrėti patiems ir apsieiti be mokesčio Savivaldybei, juolab kad Minijos krantinės, rekonstruotos už ES paramos lėšas, turėjo pagerinti infrastruktūrą visiems kaimo gyventojams ir jų svečiams.

Apie tai „Šilutės naujienos“ prieš savaitę jau rašė straipsnyje „Politikai suabejojo Mingės krantinių nuomos teisingumu“.

Žvalgėsi vietoje

Politikai, apžiūrėję krantinę, akivaizdžiai matė, kad dalis išnuomotos  krantinės (43 metų ilgio) labiau panaši į apžvalgos aikštelę, kuri laivams nepriplaukiama, nes per sekli. Likusieji du trečdaliai krantinės, be jau čia stovinčių „Aisytės“ laivo ir katerio, talpintų dar du ar tris nedidelius laivus. Daugeliui iš susirinkusių politikų liko neaišku, kaip krantinės nuoma turėtų atsipirkti nuomos konkursą laimėjusiam klaipėdiečiui, kuris už krantinę pasiūlė į Savivaldybės biudžetą kas mėnesį mokėti po 1050 eurų per visą laivybos laikotarpį.

Tik S.Budrys gerai nutuokia, kad jis, bene vienintelis Mingės kaime gyvenantis ir laivą „Aisytė“ šalia savo valdos laikantis asmuo, bus priverstas patraukti „Aisytę“ iš išnuomotos krantinės arba mokėti didžiulį mokestį.

Bendraudami su žmonėmis politikai girdėjo priekaištų, kad Savivaldybės administracija su bendruomene nesitarė apie galimybę panaudos sutartimi leisti pačiai bendruomenei tvarkytis savo kieme. Dabar dalies krantinių nuoma dirbtinai supykdė žmones. Vieniems krantinės prie namų liko nemokamos, kitiems, norintiems išsaugoti savo teisę laikyti laivus prie valdų, teko dalyvauti konkursuose ir teks mokėti mokesčius į Savivaldybės biudžetą. Dar labiau pykdo faktas, kad vieną krantinės dalį išsinuomojo asmuo tarsi niekaip nesusijęs su Minijos kaimu. Buvo svarstančių, kad kas žino, gal Savivaldybei patiks toks pasipinigavimas ir po kurio laiko visos krantinės bus išnuomotos, o mingiškių laivams nemokamų vietų nebeliks?

Kažkas ne taip!?MINGES 2

Po krantinės apžiūros politikai ir pora dešimčių Minijos kaimo žmonių išvažiuojamąjį posėdį tęsė kaimo seniūnaičio Jurgio Gečo namuose.

Susirinkime dalyvavo vienintelis Savivaldybės administracijos atstovas – Kintų seniūnas Antanas Kližentis. Tačiau jis politikus ir mingiškius galėjo informuoti tik apie bendras krantinės pakrančių priežiūros sąlygas, apie lieptų įteisinimą.

S.Budrys dar kartą pateikė dokumentus apie bendruomenės pastangas gauti panaudai krantines  ir jų priežiūrą. Politikams mingiškiai dar kartą patvirtino norą, kad jie patys nori tvarkytis savo kieme, ir prašė panaikinti viešųjų pirkimų konkurso rezultatus.

Socialdemokratas, švėkšniškis Antanas Martinkus, išklausęs žmones, kreipėsi į komiteto pirmininką Steponą Kazlauską siūlydamas taisyti konfliktinę situaciją mingiškių naudai. Jis sakė, kad Švėkšnos seniūnijoje įprasta panašias situacijas spręsti tampriai bendraujant su žmonėmis, o jeigu klausimas susietas su vietos verslu, tai problema sprendžiama taip, kad tik padėtų vietos verslininkui. Juk būtent vietos verslas kuria darbo vietas ir pildo Savivaldybės biudžetą mokesčiais. Mingėje pasielgta visai priešingai. A.Martinkaus manymu, Savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimas išnuomoti krantines nepadėjo vietos gyventojams, bet juos sukiršino ir nuskriaudė.

A.Martinkui pritarė ir liberalas A.Jakas, kurio nuomone, Savivaldybės administracija pasielgė neteisingai, neišklausiusi bendruomenės pageidavimo. Juolab kad krantinių sutvarkymas ES paramos lėšomis įpareigoja Savivaldybės administraciją nesiekti pelno.

Komiteto pirmininkas, „tvarkietis“ S.Kazlauskas sakė, kad komitetas dabar jokio sprendimo paskelbti negali, nes privalo išklausyti ir Savivaldybės administracijos vadovybės. Jis apgailestavo, kad išvažiuojamajame posėdyje administracijos vadovai nedalyvavo, todėl teks juos kviestis į komiteto posėdį.

Nieko nepažeidė. Turi idėjų

Tik posėdžiui pasibaigus ir jo dalyviams jau beišsivaikštant, S.Kazlauskas sužinojo, kad tarp mingiškių būrio visą laiką buvo ir kalbų klausėsi viešąjį konkursą laimėjęs ir krantinės perdavimo laukiantis klaipėdietis Arvydas Urbis. S.Kazlauskui jis patvirtino, jog sąžiningai dalyvavo konkurse, Savivaldybei pasiūlė solidžią sumą ir laimėjo konkursą. Jis sakė nieko nepažeidęs, todėl tikisi, kad krantinė jam bus perduota naudoti. A.Urbis savo planuojamo verslo neatskleidė ir tik kalbėjo, kad brandinamos mintys anksčiau ar vėliau bus realizuotos. Jis sakė neabejojąs, kad ir 43 m krantinės gali duoti tiek pelno, jog užteks kas mėnesį Savivaldybei mokėti 1050 Eur nuomos mokestį.

Kai kurioms mingiškėms, kurios pernelyg karštai klaipėdiečiui prikaišiojo, kad jis kaime – svetimas ir kad jis sukiršino kaimynus, A.Urbis prašė nusiraminti, nes kitaip gali tekti gintis teisme.