Savivaldybės reprezentacinės išlaidos kasmet auga ir jau lenkia kaimynus. Bet ar tikrai visada reprezentuoja?..

Šiais laikais visuomenėje vis labiau aktualiu klausimu tampa įvaizdžio formavimas. O įvaizdis – tai įspūdis.

Reprezentaciniu vadinamame šių metų Savivaldybės kalendoriuje klaidų daugybė: neatitinka ne tik dienos, bet ir savaitės, ir tampa nebeaišku, kuri diena po kurios turėtų išaušti šilutiškiams...

Apie įvaizdžio – įspūdžio formavimą labai ryškiai byloja reprezentacijai skirtos ir panaudotos išlaidos, kurias Šilutės rajono savivaldybės administracija panaudoja įvairiems pirkiniams. Už tam skirtus pinigus ir svečius šiltuoju metų laiku po pamario kraštą plukdo, ir rašiklius, įvairius ženkliukus ar suvenyrus perka, ir įvairius sieninius kalendorius gamina, kuriuos dovanoja vietos įstaigoms ar iš toliau atvykusiems svečiams.

Lyginant su praėjusiais metais, šiemet ypatingą dėmesį rajono Savivaldybės administracija skyrė spaudiniams – knygoms, brošiūroms, sieniniams kalendoriams. Bendra šių prekių suma net daugiau nei 12 tūkst. eurų viršija pernai įsigytas panašias prekes.

Bendra suma viršija 40 tūkst. Eur

Jei palygintume Šilutės rajono savivaldybės administracijos išlaidas, skirtas reprezentacijai, su Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos reprezentacinėmis išlaidomis, mūsų valdžia reprezentavosi solidžiau. Kaimynai – Klaipėdos rajono laikraštis „Banga“ 2021 m. lapkričio 11 d. rašo, kad 2020 m. Klaipėdos rajono savivaldybėje minėtiems reikalams buvo skirta 35 tūkst. Eur, o išleista beveik 29,5 tūkst. Eur. Tuo tarpu Šilutėje 2020 m., pačiame pandemijos įkarštyje, reprezentacinėms išlaidoms mūsų rajono savivaldybės administracija išeikvojo 36,6 tūkst. Eur.

2021 m. klaipėdiškiai reprezentacijos išlaidoms skyrė 30 tūkst. Eur, o Šilutės savivaldybė – jau per 40 tūkst. Eur.

Sieniniai kalendoriai – „tik neapsirik“

Lentelėje akivaizdžiai matyti, kiek lėšų kokiems renginiams ir spaudiniams Savivaldybė išleido pernai, ir kiek šiemet.

Įspūdingą sumą reprezentacinių pirkinių krepšelyje kasmet „atsiriekia“ savivaldybės administracijos iniciatyva išleidžiami sieniniai kalendoriai. Šiems, 2021-iems ir jau besibaigiantiems metams reprezentuoti ir viešinti mūsų krašto grožį, kuris atsispindi dvylikos mėnesių puslapiuose, administracija paskyrė 3 110 Eur (vienetas – 6,22 Eur). Sieniniai 2021 m. kalendoriai, kurių buvo pagaminta 500 vnt., tradiciškai padovanoti Savivaldybės įstaigoms, organizacijoms, Savivaldybės administracijos ir visų 11-os seniūnijų darbuotojams bei bendradarbiavimo partneriams.

Tačiau tie, kas turėjo ar turi tokius reprezentacinius Šilutės rajono savivaldybės kalendorius, turbūt jau ne kartą užfiksavo, kad jie, nors kas mėnesį labai gražiai savo nuotraukomis atspindi mūsų krašto savitumą, tačiau pasitikėjimo nekelia. Jei norima teisingai atsekti mėnesių datas, žvelgiant į Šilutės rajono kalendorių, reikia gerai „pamatuoti“ ir pasvarstyti, kokia buvo vakarykštė diena, kad po to nereikėtų rausti prieš kolegas, darbdavius ar svečius. Štai, pavyzdžiui, aiškėja, jog šių metų spalio mėnuo net du kartus turėjo 22 dieną – ta diena išaušo po 21-osios ir 26-osios dienų… O štai lapkritį, pasak šio kalendoriaus, du kartus „minėjome“ Vėlines, tai yra, turėjome dvi 2-ąsias dienas – po lapkričio 1-osios ir po 4-osios. Tačiau… neturėjome 5-osios dienos…

Žiūrint į gruodžio mėnesio kalendoriaus puslapį galima suprasti, kad šis „lipa ant kulnų“ lapkričiui: lapkritis neturi 29 ir 30 dienų, o gruodis du kartus turėjo 1-ąją ir 2-ąją dienas…

„Sutrumpino“ metus

Tačiau ir tai – ne vienintelės klaidos reprezentaciniame metų kalendoriuje. Jame vienur „paskubėjęs“, kitur „pastrigęs“ ir savaičių numeravimas. Lietuvoje šių metų spalio mėnuo užbaigė 43-čią metų savaitę, tačiau, pagal Šilutės savivaldybės administracijos kalendorių, pamaryje spalis baigėsi su 44 savaite, pirmoji lapkričio savaitė, prasidėjusi pirmadienį, lapkričio 1-ąją, Šilutės kalendoriuje dar taip pat pažymėta kaip 44-oji… Toliau – viena painiava, nes gruodžio mėnesio savaičių numeravimas – lygiai toks pat kaip lapkritį – nuo 44 savaitės, nors visoje Lietuvoje gruodžio 1-oji prasidėjo su 48-aja savaite.

Taigi, skaitytojams primename, kad šiemet Lietuvoje 2021-uosius palydėsime su paskutine metų savaite, kuri bus 52-a. O štai tie, kurie vadovausis Šilutės rajono savivaldybės administracijos reprezentaciniu kalendoriumi, ir vėl gyvens kitame laike – metus užbaigs 48-oje savaitėje…

Perpus sumažėjo maisto poreikis

Taigi reprezentaciniams spaudiniams Šilutės rajono savivaldybė iš viso šiemet paskyrė 14 168 Eur (pernai – 1 815 Eur). Į šių prekių sąrašą įeina įvairios knygos, brošiūros, sieniniai kalendoriai, atvirukai ir t.t. Veiklos viešinimui (spaudai ir televizijai) šiemet pataupyta – išleista tik 6 035 Eur, kai pernai buvo antra tiek – 11 979 Eur).

Žvelgiant į suvenyrams skirtą sąrašą matyti, kad šiemet valdžios poreikis tam tikrai ūgtelėjo, nes šiems pirkiniams – rašikliams, ženkliukams, kitokiems suvenyrams su Šilutės herbu ir krašto simboliu – žuvimi, skirta 7 380 Eur, kai pernai buvo tik 2 005 Eur. Gėlių ir vainikų šiemet administracija taip pat pirko beveik už tūkstantį eurų daugiau – už 2 876 Eur (pernai – už 1 971 Eur).

Žvelgiant į tolesnį reprezentacinių pirkinių sąrašą jau galima atsipūsti, nes šiemet Savivaldybės administracija gerokai mažiau dėmesio skyrė maisto išlaidoms. Galbūt tam nemenkos įtakos padarė ir tai, kad nebuvo didelių karantino sugriežtinimų ir nereikėjo sėdėti užsidarius kabinete. Tad šiemet maisto prekėms (mineraliniam vandeniui, saldainiams, kepiniams, oficialiems priėmimams, verslo ir įstaigų vadovų pagerbimo vakarams ir svečių maitinimui) buvo skirta 7 977 Eur, o pernai – 16 090 Eur (!!!).