Savivaldybės sąskaitoje – netikėtas milijonas

 

 SG105812Trečiadienį vienoje televizijos laidoje kalbėjusi Lietuvos savivaldybių asociacijos administracijos direktorė Roma Žakaitienė konstatavo, kad daugelyje šalies savivaldybių trūksta lėšų darbuotojų atlyginimams mokėti, atsiskaityti už atliktus darbus, nes Vyriausybė ne vienerius metus finansiškai skriaudžia savivaldybes, paimdama į šalies biudžetą visas savivaldybių pajamas.

Pasak R.Žakaitienės, blogiausia situacija šioje srityje yra Šilutės savivaldybėje.

Tačiau R.Žakaitienė nežinojo, kad būtent trečiadienį į Savivaldybės sąskaitą įkrito net 1 milijonas 300 tūkstančių litų!

Tokio stebuklo, kad vienu ypu sąskaita pasipildytų visu  milijonu, Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė nebuvo mačiusi per savo darbo karjerą. Paprastai kas dieną gaunama po keliasdešimt ar kelis šimtus tūkstančių litų.

Tų 1,3 mln. litų, kuriuos pervedė Valstybinė mokesčių inspekcija, trūko, kad išsilygintų viso ketvirčio Savivaldybės pajamų įvykdymo planas.

Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto posėdyje J.Valienė komentavo 2013 metų Savivaldybės biudžeto vykdymą ir sakė, kad lapkričio 1 dieną Savivaldybės biudžete trūko apie 1,5 mln. litų planuotų pajamų. Tai grėsė atidėti darbuotojų atlyginimų mokėjimą, kitus būtinus mokėjimus.

Pasak J.Valienės, VMI paprastai į Savivaldybės biudžetą perveda apie 2,5 mln. litų. Tačiau šį mėnesį jau gauta net 3,5 mln. Lt. o iki mėnesio galo dar liko 10 dienų.

J.Valienė neigė rajono politikų prielaidas, kad VMI sąskaitoje savivaldybei skirti pinigai užsiguli – augina procentus.

J.Valienė linkusi manyti, kad pinigų “injekcijai” įtakos turėjo paskutinis rajono vadovų vizitas sostinėje. Galbūt VMI darbuotojai pastebėjo padarytų klaidų ir jas ištaisė, grąžindami Šilutei, kas priklauso.