Savivaldybės Taryboje – tik karai dėl įtakos būsimuose savivaldos rinkimuose

SPAUDOS KONFERENCIJA 2Iš pareigų atstatydintas visuomeninis mero pavaduotojas Algirdas Gečas spaudos konferencijoje patvirtino faktą, kad praradus postą nei pasaulis iš po kojų išslydo, nei dangus užgriuvo. A.Gečas sakė pajutęs tik palengvėjimą, nes mano, jog po žlugusių savivaldos rinkimų savivaldybės Taryba tapo neįgali atlikti jai patikėtas funkcijas.

Pasak A.Gečo, panaikinus savivaldos rinkimų rezultatus, visos partijos pradėjo kurti sąjungas, kurių tikslas – bet kuria kaina laimėti vietos savivaldybės tarybos ir tiesioginius mero pakartotinus rinkimus. Pirmieji tai pradėjo daryti rinkimuose favoritais tapę „tvarkiečiai“ ir socialdemokratai, nebeatsižvelgdami į jau egzistuojančias koalicijas.

Nebuvo interpeliacijų šalininkas, bet…

Spaudos konferencijoje žiniasklaidininkai A.Gečui priminė, kad jis negali pykti ant buvusių koalicijos partnerių socialdemokratų, nes socialdemokratų lyderiui Sigitui Šepučiui interpeliacija buvo paskelbta anksčiau nei pačiam A.Gečui, o tarp interpeliacijos pareiškėjų buvo ir Laisvės sąjunga, kuriai priklauso A.Gečas.

Todėl vicemerui neverta piktintis praradus pareigas – juk „bumerangas sugrįžo“.

A.Gečas teigė, kad jis nepasirašė pirmosios interpeliacijos S.Šepučiui, nes nėra valdžios perversmų šalininkas ir mano, kad 7-ojo šaukimo Taryba gerokai nuvylė savo rinkėjus išdavystėmis ir valdžių perversmais.

Tačiau A.Gečas pripažino, kad vėliau pasirašė nepasitikėjimo pareiškimus administracijos direktoriui S.Šepučiui, jo pavaduotojai Inesai Murauskienei bei vicemerui A.Balčyčiui kaip atsaką į jam asmeniškai pareikštą interpeliaciją.

A.Gečo nuomone, įtampa tarp dalies Tarybos politikų ir S.Šepučio bei jo artimiausių sąjungininkų kilo dėl to, jog socialdemokratų lyderis neprisiėmė atsakomybės dėl savo atstovo – rinkimų apygardos komisijos pirmininko Arvydo Gorodecko veiksmų, siejamų su rinkimų biuletenių klastojimu.

Meras irgi nori būti teisus

Atstatydinto vicemero A.Gečo spaudos konferenciją išklausęs meras Vytautas Laurinaitis kitą dieną surengė savo spaudos konferenciją. Kad duotų atkirtį buvusiam savo pavaduotojui, o gal net ir visiems kitiems nuo buvusios valdančiosios koalicijos SPAUDOS KONFatstumtiems politikams.

Į spaudos konferenciją, kaip jau tapo įprasta, jis atsivedė ir valdžios su socialdemokratais tandemo atstovą – postą išsaugojusį mero pavaduotoją Algirdą Balčytį.

V.Laurinaitis vėl priminė, kad mero pavaduotojas A.Gečas ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Raimundas Ambrozaitis iš pareigų buvo atstatydinti tik todėl, kad jie atstovauja politinėms partijoms, kurios pažeidė valdančiosios koalicijos sutartį ir aktyviai dalyvavo skelbiant savivaldybės administracijos direktoriaus ir kitų buvusių koalicijos partnerių interpeliacijas.

Tačiau meras tarsi neprisiminė, kad po pirmojo savivaldybės Tarybos rinkimų turo būtent partija Tvarka ir teisingumas bei socialdemokratai, nebekreipdami dėmesio į tuometinės valdančiosios koalicijos partnerių nuomonę, pakvietė valstiečius – žaliuosius į būsimos Tarybos valdančiąją daugumą.

V.Laurinaitis teigė, kad rinkimų biuletenių klastojimo skandalo dėmė krenta ne tik ant rinkimų komisijos pirmininko A.Gorodecko, bet ant visų komisijos narių, ir nepamiršo pakritikuoti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) ir Vyriausiojo administracinio teismo (VAT). Anot V.Laurinaičio, nusprendę panaikinti savivaldos rinkimų rezultatus Šilutėje, jie priėmė ne teisingą, bet politinį sprendimą. Mero įsitikinimu, pažeidimai nėra tokie, kad būtų nulėmę rinkimų rezultatus.

Tokia savivaldybės vadovo pozicija – nepripažinti jau įsiteisėjusių VRK ir VAT spendimų – yra „geras pavyzdys“ valstybės tarnautojams ir visai bendruomenei.

Be to, meras vėl kaltino visus buvusius politinius partnerius – liberalsąjūdiečius, Laisvės sąjungos (liberalų) narius, nepriklausomus politikus Daivą Žebelienę ir Vladą Kainovaitį, kad jie rašė raštus įvairioms institucijoms, prašydami panaikinti rinkimų rezultatus. Tarsi slėpti rinkimų pažeidimus būtų buvę geriau…

Š.Laužikas apsigalvojo dėl naudos rajonui!

Postą išsaugojęs vicemeras Algirdas Balčytis, kalbėdamas apie savo buvusį kolegą A.Gečą, sakė, kad jam nėra ko skųstis dėl prarasto posto, nes juk taip nusprendė savivaldybės Tarybos dauguma. O dėl to, kad buvo sušaukti neeiliniai Tarybos posėdžiai, anot A.Balčyčio, kaltas pats A.Gečas, kuris, matyt, blogai apsiskaičiavo turimas pajėgas ir pats buvo tarp neeilinio posėdžio sušaukimo iniciatorių.

Žiniasklaidininkams buvo smalsu, kaip V.Laurinaičiui pavyko įkalbėti frakcijos „Šilutės kraštas“ lyderį Šarūną Laužiką, norėjusį nuversti kelis rajono vadovus, pakeisti nuomonę ir tapti iš postų verčiamos valdžios rėmėju. Juk Š.Laužikas buvo kone aktyviausias savivaldybės vadovų atstatydinimo iniciatorius ir pats parengė sprendimo projektus dėl nepasitikėjimo S.Šepučiu, I.Murauskiene ir net vicemeru A.Balčyčiu.

Pats paskatinęs opoziciją atleisti minėtus asmenis iš pareigų, Š.Laužikas iki paskutinės minutės slėpė, kad jau yra V.Laurinaičio valdančiosios koalicijos sąjungininkas…

V.Laurinaitis neigė, kad jis derėjosi ar kaip nors įkalbinėjo Š.Laužiką pakeisti nuomonę dėl vadovų atstatydinimo. „Gal Š.Laužiką pakeisti nuomonę galėjo įtikinti kiti koalicijos partneriai?“, – keistą naivumą demonstravo V.Laurinaitis.

Neįtikėtinai išradingai į tokį keblų klausimą atsakė A.Balčytis. Jis pirmiausia papeikė valdžios atstatydinimo iniciatorius, kurie tikriausiai veikė neapgalvotai ir galėjo pakenkti savivaldybės pradėtiems projektams. O Š.Laužikas, pasak A.Balčyčio, tikriausiai nuomonę dėl interpeliacijų pakeitė ir stojo į valdžios pusę siekdamas daugiau naudos rajonui!!!