Savivaldybės turtas – už rekordiškai mažas kainas

PRIVATIZUOTASavivaldybės Privatizavimo komisijos posėdyje paskelbta pirmoji šių metų džiugi naujiena – pagaliau pavyko parduoti porą savivaldai nereikalingų pastatų ir į rajono biudžetą įkapsėjo bemaž pusė milijono litų.

Reklamos jėga

Privatizavimo komisijos pirmininkas Edvardas Vitkauskas padėkojo „Šilutės naujienoms“ už paramą įsukant privatizacijos karuselę. Jo teigimu, kai „Šilutės naujienos“ rugpjūčio 9 dieną paskelbė straipsnį „Aukcione – patrauklūs pasiūlymai“, Savivaldybė sulaukė didesnio verslininkų dėmesio, ir bemaž metus pirkėjų laukę pastatai dabar jau turi naujus šeimininkus.

Už buvusios Žibų pradinės mokyklos patalpas (plotas – 1020,99 kv.m) ir šios mokyklos valgyklos pastatą (plotas – 230,82 kv. m) bei prie pastatų priskirtą 0,2180 ha žemės sklypą buvo gauta 251 tūkst. litų. Aukciono metu už šį turtą buvo sumokėta 52 tūkst. litų daugiau, nei buvo įkainavusi Savivaldybės Privatizavimo komisija.

200 tūkst. litų gauta už Šilutės muzikos mokyklos pastatus (Atgimimo al. 5 (plotas – 334,3 kv.m) ir 5A (plotas – 128,37 kv.m) bei prie pastatų priskirtą 0,2314 ha žemės sklypą.

Šylių kaime parduota dalis buvusios mokyklos pastato (plotas – 303,73 kv.m) ir prie jo priskirtas 0,7415 ha žemės sklypas. Už viską aukcione buvo sumokėta 8501 Lt.

Ypač patrauklus pasiūlymas

Privatizacijos komisijos nariai stebėjosi, kad dar vis neatsiranda pirkėjo, norinčio įsigyti buvusį Pagrynių vaikų darželį (Aušros g. 27). Pagrindinio pastato plotas – 1312,01 kv. m, yra kiemo statiniai – žaidimų aikštelė bei katilinė. Objektui priskirtas 0,69 ha žemės sklypas aptvertas tvora. Be to, buvęs vaikų darželis yra šalia miško, atokiau nuo kitų gyvenvietės pastatų.

Nors prieš metus komisija už šį turtą norėjo gauti apie 400 tūkst. litų, dabar (spalio mėnesį) aukcione jis bus pasiūlytas tik už 99 tūkst. litų. Paskutiniame aukcione šio objekto kaina buvo 150 tūkstančių litų, ir pirkėjų neatsirado.
PRIVATIZUOTA 2
Naują kainą pasiūlė pats privatizacijos komisijos pirmininkas E.Vitkauskas, teigdamas, jog pastatui skubiai būtinas šeimininkas. Artėja žiema, dalis langų – išdaužyti, bet kas gali nutikti, jeigu nebeprižiūrimame name apsigyvens benamiai.

Tokiems žodžiams pritarė ir komisijos narys, mero pavaduotojas Algirdas Balčytis. Jis apgailestavo, kad toks vertingas pastatas per anksti buvo paliktas be priežiūros, panaikinus panaudos sutartį su Pagrynių bendruomene.

Butas – už 990 litų

Spalio mėnesį pakartotinai bus siūloma pirkti buvusios skalbyklos – pirties patalpas Saugose. Šio pastato kaina sumažinta nuo 4 tūkst. Lt iki 3 tūkst. Lt.

O Traksėdžiuose netrukus bus galima įsigyti 18,73 kv.m gyvenamojo ploto butą, esantį Šilojų g. 18-3, už rekordiškai mažą kainą – 990 litų. Tokią kainą pasiūlė komisijos narys Alfonsas Vanagas, nes ankstesniame aukcione šio buto, esančio vienaaukščiame mūriniame pastate, niekas nenupirko už prašomą 2000 litų sumą.

Lapkričio mėnesį Savivaldybės organizuojamame aukcione bus galima įsigyti buvusias Sakūčių kaimo medicinos punkto patalpas, kurių bendras plotas – 33,79 kv. m. Šios patalpos aukcionui pasiūlytos pirmą kartą ir jų kaina 3000 Lt.