Savivaldybės vadovai ragins ministeriją rimčiau valdyti tuberkuliozės protrūkius

savivaldybe 2Šilutės rajono savivaldybės vadovai rengia kreipimąsi į Sveikatos apsaugos ministeriją, kad būtų parengti teisės aktai, padėsiantys apsaugoti gyventojus, kilus tuberkuliozės pavojui.

Vainuto gimnazijoje užfiksavus atviros tuberkuliozės atvejį, Šilutės rajono savivaldybės vadovai susitiko su Šilutės ligoninės, Visuomenės sveikatos centro, Visuomenės sveikatos biuro, Vainuto gimnazijos ir ambulatorijos atstovais, siekdami išsiaiškinti, kaip, iškilus tuberkuliozės pavojui, turi veikti ir bendradarbiauti institucijos, kad būtų kuo greičiau suvaldytas šios pavojingos užkrečiamosios ligos plitimas.

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis pabrėžė, kad šiuo metu nėra sukurtos sistemos, kad visos atsakingos institucijos operatyviai spręstų susidariusią problemą. Savivaldybė įsipareigoja parengti kreipimąsi į Sveikatos apsaugos ministeriją ir siūlyti keisti teisės aktus, kad nebūtų pažeidžiamos visų bendruomenės narių teisės ir užtikrinama tinkama sveikatos apsauga. Tam, kad būtų suvaldytos tokio pobūdžio situacijos, reikalingi konkretūs veiksmai, o ne vien fakto konstatavimas, būtinas bendradarbiavimas ir operatyvus visų reikalingų priemonių įgyvendinimas, nes prioritetas – visų visuomenės narių sveikata.

Susitikimo metu buvo diskutuojama apie Visuomenės sveikatos centro ir Visuomenės sveikatos biuro funkcijas, pagalbą bendruomenei ir informacijos sklaidą. Kalbėtojai kritikavo žiniasklaidą, neva ji neobjektyviai pateikia situaciją, todėl visuomenėje skleidžiama baimė. (Kas atsakingas už tai, jog žiniasklaidai būtų pateikta operatyvi, profesionali, tiksli ir objektyvi informacija, susitikimo dalyviai nesigilino. – Redakcijos pastaba).

Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus informavo, kad ši situacija buvo suvaldyta idealiai, todėl atsižvelgiant į turimą patirtį, galima rengti veiksmų planą, kuriuo bus galima vadovautis panašiais atvejais.
Bendradarbiaujant visoms įstaigoms, planuojama parengti Šilutės rajono savivaldybės veiksmų planą, kad problemos būtų sprendžiamos operatyviai.