Savivaldybės valdžia džiaugiasi: laukia ketveri stabilumo metai

 

SPAUDOS KONF_2Aštuntosios kadencijos savivaldybės vadovai surengė bene paskutinę mėnesio veiklos spaudos konferenciją. Pirmoji paskelbta žinia buvo apie tai, kad Vyriausioji rinkimų komisija jau patvirtino Šilutės apygardos rinkimų rezultatus ir pagaliau visos partijos ir kiti rinkimų dalyviai gali su tuo susitaikyti ir planuoti savo veiklą.

Per kovo mėnesį, be rinkimų, Savivaldybės vadovai ir administracija turėjo naudingų pokalbių su LR Vyriausybės institucijomis. Vidaus vandenų direkcija neprieštarauja perimti vidaus vandenų vietinės reikšmės kelius, Vyriausybė noriai kalbasi dėl vasaros stovyklai „Vėtrungė” atgaivinti reikiamų lėšų, Šilutė sulaukė investuotojų iš Turkijos vizito, prasideda apžvalgos bokšto Rusnėje projektavimo darbai.

Pasibaigus spaudos konferencijai, meras Vytautas Laurinaitis prasitarė, kad balandžio 25 d. įvyks pirmasis devintosios kadencijos Savivaldybės tarybos posėdis, kuriame politikai duos priesaikas ir galimai bus renkami Savivaldybės tarybos ir administracijos vadovai.

Laukia 4 valdžios stabilumo metai

Meras V. Laurinaitis, administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis ir politiko kadenciją baigiantis mero pavaduotojas Algis Bekeris, vertindami rinkimų rezultatus pirmiausia pasidžiaugė, kad rinkėjai nusprendė palikti valdančiąją koaliciją su tokiomis pat politinėmis organizacijomis. Vadinasi, politikų nuomone, kadencijos metu Savivaldybės tarybos valdančioji koalicija dirbo gerai.

Mero pavaduotojas A. Bekeris, nors kitos kadencijos politikų veikloje ir nebedalyvaus, sakė, kad antrai kadencijai išrinkę tą patį merą ir praktiškai nepakeisdami valdančiosios koalicijos, Šilutės savivaldybės žmonės turės dar ketverius visiško valdžios stabilumo metus.
Klausinėjant apie naujos kadencijos savivaldybės vadovus, meras V. Laurinaitis vengė konkrečių atsakymų. Jis sakė, kad apie administracijos direktoriaus, jo pavaduotojo ir mero pavaduotojo kandidatūras jis galės kalbėti užtikrintai tik tuomet, kai valdančiosios koalicijos visi nariai – tvarkiečiai, valstiečiai, socialdemokratai, bei VRK „Už žmonių valdžią” atstovai susirinks į vieną būrį ir susiderės.

Vandens kelius – Vidaus vandenų direkcijai

V. Laurinaitis džiaugėsi naujausiomis žiniomis apie vidaus vandenų vietinės reikšmės kelių priklausomybės galimą pakeitimą. Jis sakė, kad po rinkimų, kai paaiškėjo, kad Šilutės savivaldybėje tiek meras, tiek valdančioji koalicija liko bemaž tokia pat kaip buvusi, vyksta konkretesni pokalbiai LR Vyriausybėje bei Seimo valdžioje. Su LR Seimo kancleriu jau sutarta, jog būtina perimti iš Savivaldybės vidaus vandenų vietinės reikšmės kelius. Toks sprendimas ypač yra aktualus, kai ruošiamasi tvarkyti Pakalnės upės žiotis ir kitas upes, kurioms prižiūrėti Savivaldybė neturi nei specialistų, nei lėšų. Pagaliau pasiektas sutarimas, kad krašto upėmis ir naujuoju farvateriu Nida – Ventės ragas plaukia ne vien tik savivaldybės gyventojų laivai.

Šilute domisi turkų investuotojai

Įprastai po savivaldos rinkimų, kai keičiasi vadovai, dažnai keičiasi ir savivaldybės suplanuoti darbai. Pasak V. Laurinaičio, prieš savaitę įvyko pozityvus pokalbis su Vyriausybės atstovais dėl tolimesnių darbų, siekiant renovuoti Kintuose esančią poilsio stovyklą „Vėtrungė”. Sutarta ieškoti lėšų projektavimo ir statybos darbams, o mero nuomone, rekonstruota stovykla bus naudinga tuo, kad sukurs darbo vietas rajono žmonėms.

Visiems rajono vadovams palengvėjo, kai pagaliau buvo pradėtas tvarkyti kelias į Žemaičių Naumiestį. Pasak V. Pozingio, džiugina ir kelio rekonstrukcijos darbų vadovo elgesys. Jis buvo atvykęs į savivaldybę suderinti, kur sandėliuoti gruntą, kur naudingai panaudoti senąjį nuskustą asfaltbetonį ir kitus klausimus. Tokie darbo santykiai, pasak V. Pozingio, bus naudingi ir seniūnijoms, kurios turi daug tvarkytinų kelių ir tokios atliekos yra reikalingos.

Bene įdomiausia Savivaldybės vadovų paskelbta žinia buvo ta, kad juos aplankė Turkijos investuotojai, kurie čia ieško galimybių investuoti. Pasak mero, turkai siūlo investicijas, kurios atsipirktų gal per 15 metų. Jau apsvarstyta, kad Šilutės savivaldybėje galėtų būti tvarkomi keliai, kurių priežiūrai yra gaunamos valstybinės programos kasmetinės lėšos. Galėtų būti vykdomi ir mokyklų, viešųjų pastatų energetiniai projektai.

V. Laurinaitis pasidžiaugė, kad antradienį į Savivaldybę atvyko Apžvalgos bokšto ant Kuršių marių pakrantės, šalia Atmatos žiočių projektuotojai. Susitikimo metu savivaldybės vadovai turėjo ką papasakoti ir ko paprašyti. Apžvalgos bokšto vieta turėtų būti pasiekiama ne tik keliu, bet ir priplaukiama laivais, juolab, kad jo statybai reikalingos medžiagos greičiausiai bus suplukdytos, o ne suvežtos. Meras įsitikinęs, kad apžvalgos bokštas Rusnėje patrauklumu pralenks net ir garsųjį Anykščių lajų taką.