Savivaldybės valdžia stabdo opozicijos politikų iniciatyvą

PELKES GATVE jakasŠilutės r. savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komitete pradėjus svarstyti darbotvarkės klausimus, politikas Arvydas Jakas papriekaištavo, kad darbotvarkėje nėra jo pasiūlyto sprendimo projekto „Dėl Šilutės miesto Pelkės g. projektavimo ir automobilių stovėjimo aikštelės įrengimo prie daugiabučio namo, esančio Knygnešių g. 17, Šilutėje“.

Pasak politiko, minėtą sprendimo projektą jis, laikydamasis Tarybos Reglamento nustatytos tvarkos, buvo įregistravęs Tarybos sekretoriate. Bet kelios minutės prieš Ekonomikos ir finansų komiteto posėdį jam įteiktas Tarybos sekretoriaus Andriaus Jurkaus parengtas raštas su formaliu atsakymu, kad sprendimo projektas nebus teikiamas svarstyti, nes neatitinka teisės aktų. Anot A.Jurkaus, remontuotinų gatvių sąrašus sudaro seniūnai, aptarę su bendruomenėmis.

Ignoruoja ne politiką, o pagalbos prašančius žmones

A.Jakas tokį sekretoriaus atsakymą įvertino kaip valdančiosios koalicijos politinę nuostatą atmesti opozicijos politikų rengiamus sprendimų projektus. Jo nuomone, sekretoriaus A.Jurkaus atsakymas yra neteisingas ir galimai viršijantis jo įgaliojimus.

Pasak A.Jako, jis sprendimo projekte neprašo remontuoti ar rekonstruoti gatvę. Pelkės gatvė jau nuo 1996 metų yra pažymėta miesto bendrajame plane, tačiau realiai jos nėra. Ji gali būti įrengta tik parengus techninį projektą ir patogiu metu skyrus finansavimą.pelkes gatve skesta

Jau trečią kartą pateikęs sprendimo projektą dėl Pelkės gatvės projektavimo A.Jakas sakė, kad Knygnešių g. 17 namo gyventojai jau pavargo nuo valdžios pažadų užbaigti jų namo aplinkos tvarkymą ir įvažiavimo gatvę įrengimą. Į daugiabučio kiemą vedanti Pelkės gatvė ir automobiliams statyti skirta vieta po lietaus paskęsta vandenyje. Dar blogiau, kad ir atliekų surinkimo konteineriai lietingu metu atsiduria tarsi saloje. Todėl dažnai šiukšles žmonės pila ne į konteinerius (nes iki jų nenubrenda), bet tiesiog po namo balkonais.

„Mero Vytauto Laurinaičio vadovaujama valdančioji koalicija, ignoruodama teikiamą sprendimo projektą, nuvilia ne mane, bet žmones, kurie priversti daugybę metų gyventi purvynuose, neturi normalaus kelio privažiuoti prie namų. Keisčiausia, kad tokia netvarka yra miesto centre“, – sakė A.Jakas.

Gal svarstys kitame posėdyje?

A.Jako teiktas sprendimo projektas gal ir vėl būtų buvęs nugrūstas į užmarštį, bet šį kartą kiti Ekonomikos ir finansų komiteto nariai, tarp kurių buvo ir opozicijos politikai Vladas Kainovaitis ir komiteto pirmininkas Algis Bekeris, pritarė, kad pasiūlymas organizuoti gatvės projektavimo darbus galėtų būti svarstomas Taryboje.

Todėl sekretorius A.Jurkus pažadėjo rūpintis, kad sprendimo projektas dėl Pelkės gatvės projektavimo būtų pateiktas gegužės mėnesio Tarybos posėdžiui.