Savižudybių prevencijos dienai – dviračių žygis „Tu esi!“

 

DSC06105Rugsėjo 10–oji – Pasaulinė savižudybių prevencijos diena – visoje Lietuvoje buvo paminėta organizuojant įvairius renginius.

Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras taip pat prisidėjo prie šios iniciatyvos ir drauge su Šilutės turizmo informacijos centru organizavo dviračių žygį.

Žygio dalyviai rinkosi prie H. Šojaus muziejaus. Susirinkusius dviratininkus pasveikino Visuomenės sveikatos biuro direktorė Kristina Surplė. Ji papasakojo apie Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, priminė jos šūkį „Tu esi“.

„Savižudybių problema egzistuoja tarp mūsų, todėl turime būti neabejingi vieni kitiems. Tai reiškia, kad šią dieną visi kartu turime pasakyti“ „Tu esi girdimas, matomas ir mylimas“. Pastebėję, kad mūsų aplinkoje esančiam sunku, nebūkime abejingi, ištieskime ranką, pasiūlykime pagalbą“, – kalbėjo K. Surplė.

Visiems žygio dalyviams įteiktos skarelės su „Tu esi“ logotipu. Prie renginio prisidėjo ir Šilutės r. policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Jurgita Kaktienė, kuri išvykstantiems dviratininkams priminė saugaus elgesio kelyje taisykles.

Po instruktažo žygio dalyviai išvyko į Juknaičius, maršrutu Šilutė – Pagryniai – Vileikiai- Užliekniai – Juknaičiai. Juknaičių parke žygio dalyvių laukė piknikas ir atminimo dovanėles. Šilutės TIC direktorė Rasa Grygelienė papasakojo apie Juknaičių miestelio istoriją bei lankytinas vietas. Pasistiprinę, pabuvoję žymiausiose miestelio vietose, dviratininkai pasuko atgal į Šilutę. Nors diena buvo vėjuota ir minti prieš vėją buvo išties nelengva, visi dalyviai įveikė daugiau nei 20 km atstumą.

Visuomenės sveikatos biuras dėkoja Šilutės turizmo informacijos centrui, Šilutės r. policijos komisariatui, Lietuvos probacijos tarnybos Šilutės teritorijos specialistams, Klaipėdos regiono karo prievolės ir komplektavimo skyriaus Šilutės poskyrio kariams, rajono savivaldybės darbuotojams ir visiems šilutiškiams, kurie prisijungė prie žygio.