Savo dviračius žymėjosi teisėjai

zymejo dviraciusBirželio 12-ąją Šilutės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Nerija Ropienė drauge su policijos rėmėjais ir savanoriais vykdė prevencinę priemonę – žymėjo vertingus gyventojų daiktus.

Kaip tik tą dieną Šilutės rajono apylinkės teismo teisėjai pažymėjo „Dieną be automobilio“ – dauguma jų į darbą atvyko dviračiais. Jie taip pat norėjo prisijungti prie prevencinės priemonės ir pasikvietę pareigūnus pažymėjo savo dviračius bei užklijavo lipdukus „Daiktas pažymėtas policijoje“.

„Idėja suorganizuoti kitokią, nei įprasta, dieną kilo norint paskatinti darbuotojus šiltuoju sezonu į darbą vykti dviračiais.

Kadangi darbą teisme galima pavadinti protiniu ir mažai fiziškai aktyviu, todėl labai svarbu sportuoti ir taip stiprinti savo sveikatą. Be to, ne mažiau svarbu tausoti gamtą. Dviračiai – puiki priemonė abiem tikslams siekti“, – sakė sportišką dieną darbuotojams suorganizavusi teismo pirmininkė Virgina Pankauskienė.

Pažymėti dviračiai ne tik rečiau vagiami – policijos pareigūnams atradus vogtą žymėtą dviratį paprasta identifikuoti jo savininką. „Todėl yra didesnė tikimybė jį praradus susigrąžinti. Tokia paslauga policijoje teikiama nemokamai“, – apie dviračių žymėjimo naudą kalbėjo N.Ropienė.

Po darbo „dviratuotas“ teismo kolektyvas išbandė ir Šilutės dviračių takus, neformalioje aplinkoje aptarė važiavimo keliais dviračiu taisykles, pasidalijo įspūdžiais iš kelionių dviračiais, dalyvavo smiginio ir badmintono varžybose.

Iniciatyvoje dalyvavę teismo darbuotojai tikisi, kad dviračio diena taps Šilutės rajono apylinkės teismo kasmetiniu tradiciniu renginiu.

Pareigūnai ragina gyventojus žymėti vertingus savo daiktus. Vagystės atveju nukentėjusieji turėtų būtinai pranešti policijos pareigūnams, kad daiktas buvo pažymėtas.