Savo kūryba dalijosi neprofesionalai

4 Suldiakovas poezija foto meneH.Šojaus konferencijų centre susirinko būrys lankytojų, norinčių susipažinti su mūsų kraštiečių kūryba. Renginį inicijavo Eugenijus Šuldiakovas, rajono gyventojams žinomas kaip dailės darbų kūrėjas, meno terapijos lektorius, istorinio paveldo saugotojas, imtynininkas, daug laiko skiriantis vaikų užimtumui.

Skambindama fortepijonu renginį pradėjo šilutiškė Tatjana Petravičienė, kurios dar vienas hobis – fotografija. Ji papasakojo, kas ją pastūmėjo užsiimti fotografijos menu. Skambant dar vienam muzikos kūriniui ekrane pasirodė nuotraukų serija rudens tema – tai buvo jos debiutas, pristatant plačiajai visuomenei fotodarbus.

Kita vakaro dalyvė – švėkšniškė Violeta Astrauskienė – poetė, fotografė ir knygų autorė, turinti ir daugiau įvairių talentų, deklamavo savo eiles ir nudžiugino puikia rudens gamtos vaizdų kolekcija. Ji – puikus pavyzdys, koks visapusiškas gali būti žmogus.

Eugenijus Šuldiakovas savo pasirodymą pradėjo ketureiliais, tuo tarpu už nugaros ekrane keitėsi saulėlydžių, miško bei rudenėjančių laukų panoramos.

Kūrybą pristatė ir šilutiškė Birutė Morkevičienė, parašiusi ne vieną dešimtį eilėraščių ir taip pat nemažai laiko skirianti fotografijai. Prasmingos eilės ir gražūs vaizdai visiems paliko gilų įspūdį.

Švėkšniškė Danutė Gailiūnienė papasakojo, kaip jai kilo noras įamžinti Švėkšnos parko kampelius ir kokią vietą jos gyvenime užima fotografija. Jos meniškos nuotraukos pakerėjo ypatingu žavesiu. Gyva fortepijono  muzika puikiai derėjo prie rudenio nostalgijos įkvėptos nuotaikos.

Šis renginys buvo sumanytas todėl, kad mūsų krašte turime daug talentingų neprofesionalių menininkų. Kiekvienas iš mūsų, panorėjęs gali paimti į rankas fotokamerą, pasivaikščioti po miesto apylinkes ir padaryti dėmesio vertas nuotraukas. Juk iš esmės esame gimę tam, kad kurtume.