Savo saviraiškos kodą bibliotekoje gali atrasti kiekvienas

2 Biblioteka plansetiniai kompiuteriaiLietuvos viešosios bibliotekos (45) kartu su partneriais įgyvendina Martyno Mažvydo bibliotekos inicijuojamo projekto „Bibliotekos pažangai 2“ ir Kultūros ministerijos iš dalies finansuojamus projektus, orientuotus į vietos bendruomenių gyvenimo kokybės gerinimą. Šios iniciatyvos padeda bibliotekoms pritaikyti savo veiklą prie kintančių vietos bendruomenių poreikių ir spręsti joms aktualias problemas inovatyviais metodais.

Šį pavasarį nacionalinio projekto „Bibliotekos pažangai 2“ ekspertai skyrė maksimalų finansavimą Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos projektui „Bendruomenės „HUB’as“ bibliotekoje „Atrask savo saviraiškos kodą“.

Įsigijo daug modernios įrangos

Įgyvendindama projektą Šilutės viešoji biblioteka įsigijo nemažai naujos įrangos: 3D spausdintuvą, interaktyvią lentą su įvairių interaktyvių pamokų paketais, elektroninio konstravimo ir programavimo klases pradedantiesiems ir pažengusiems su konstruktorių rinkiniais, mokomąją programinę įrangą su licenzija, aktyvaus atsakymo sistemą „Active Vote“.

Dar šių metų sausį rajono savivaldybės Taryba pritarė, kad F.Bajoraičio viešoji biblioteka dalyvautų projekte „Bibliotekos pažangai 2“, sutiko būti partnere bei prisidėti prie projekto 10 % tinkamų finansuoti išlaidų, kurių nepadengia projekto finansavimas.

Iš Šilutės rajono savivaldybės skirtų lėšų biblioteka įsigijo planšetinius kompiuterius „iPad“ bei elektronikos konstruktorius, susidedančius iš magnetinių kaladėlių.

Patys mokosi ir moko kitus

Norėdami tinkamai vykdyti projekto veiklas su nauja įranga, šilutiškiai bibliotekininkai dalyvavo ne vieneriuose kvalifikacijos kėlimo mokymuose, įgijo žinių apie „Promethean“ įrangos ir „ActivInspire“. programos galimybes ir gebės jas pritaikyti darbe, kuriant aktyvią ir įdomią edukacinę aplinką.

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko mokymai bibliotekos darbuotojams „Planšetinių kompiuterių „iPad“. naudojimosi pagrindai“, kurių metu dalyviai mokėsi naudojimosi šiais įrenginiais pagrindų: kalbos, interneto, saugumo ir kt. nustatymų, programėlių siuntimo bei fotografavimo ir filmavimo funkcijų, tekstinio dokumento kūrimo programėle „Pages“, skaidrių kūrimo programėle „Keynote“, vyko filmukų bei vaizdo pristatymų montavimas.

Naudojant neseniai gautą aktyvaus atsakymo sistemą „Active Vote“ bibliotekoje bei jos filialuose vyksta protų turnyrai, žinių lygos, interaktyvios viktorinos.

Moksleivius vilioja ir robotai

Mokytojai su moksleiviais yra kviečiami į užsiėmimus „Multimedijos kodas“ bibliotekoje ir vesti pamokas su pažangiomis priemonėmis netradicinėje aplinkoje įvairaus amžiaus mokiniams.

F.Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkai jau yra įgiję įgūdžių naudotis programine įranga, skirta 3D objektams modeliuoti, ir spausdintuvu „Ultimaker 2“ bei „LEGO EV3“ robotais. Apmokyti bibliotekos darbuotojai, talkinant savanoriams, jau vykdo šiuolaikinėmis informacinėmis technologijomis paremtą edukacinę veiklą bibliotekoje veikiančiame bendruomenės „Hub’e“ „Atrask savo saviraiškos kodą“. Kiekvieną ketvirtadienį moksleivių grupė čia renkasi mokytis roboto konstravimo ir programavimo pradmenų, programavimo galimybių. Konstruojami judantys, reaguojantys į aplinką, skleidžiantys įvairiausius garsus ir kovojantys vienas prieš kitą robotai.

Robotukai – puiki priemonė sujungti įvairias mokslo kryptis: inžineriją, fiziką, matematiką, informatiką. Visi, norintys dalyvauti „Elektronikos kodo„ užsiėmimuose, turi užpildyti registracijos anketą, esančią viešosios bibliotekos tinklalapyje www.silutevb.lt.

Pristatys žymius kraštiečius

Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka nuo 2015 m., vykdydama projektą „Bendruomenės „HUB’as“ bibliotekoje „Atrask savo saviraiškos kodą“, pradėjo kurti elektroninį leidinį „Šilutės šimtmečio žmonės“. Šiame leidinyje norima pateikti kuo tikslesnę ir išsamesnę informaciją apie žinomus Pamario kraštiečius nuo 1918 metų.

Bibliotekos kolektyvas prašo šilutiškių pagalbos rengiant minėtą leidinį. Siūlykite į leidinį įtraukti tuos Pamario bendruomenės žmones, kurie, Jūsų nuomone, yra verti Šilutės šimtmečio žmogaus vardo.

Jeigu neprieštaraujate, jog Jus įtrauktume į leidinį, maloniai prašome atidžiai atsakyti į anketą, esančią viešosios bibliotekos tinklalapyje www.silutevb.lt ir pateikti tikslius biografinius duomenis apie save.

Anketoje užfiksuota informacija bus apdorota, papildyta bibliotekos kraštotyros fondo dokumentų duomenimis ir paskelbta el. leidinyje. Anketą sudarė  bibliotekos darbuotojai.

Iš anksto dėkojame už atsakymus ir pateiktus siūlymus. Jei kilo neaiškumų, skambinkite telefonu (8 441) 77 137, rašykite el. paštu zanetaj@silutevb.lt, arba užsukite į Šilutės F. Bajoraičio viešąją biblioteką (Tilžės g. 10, I a.).

Šilutiškiai ir miesto svečiai, norintys išmokti naudotis minėta modernia įranga, kviečiami bibliotekoje veikiančioje erdvėje susitikti, eksperimentuoti, kurti idėjas ir jas įgyvendinti, dalintis žiniomis, mokytis ir mokyti, daryti tai, kas labiausiai patinka. Čia kiekviena savaitės diena, nuo pirmadienio iki penktadienio, užpildytos skirtingomis neformalaus ugdymo veiklomis, skirtomis tiek mažiems, tiek dideliems. Prisijunkite!