SBA baldų įmonės per pusmetį produkcijos pardavė už 191,5 mln. eurų – penktadaliu daugiau nei pernai

„Šilutės baldai“ produkcijos pardavė ketvirtadaliu daugiau – už 15 mln. eurų, o „Inno Line“ (buvusi „Germanika“) – dvigubai daugiau nei pernai tuo pat metu – už 28 mln. eurų.

SBA nuotr.

Didėjo gamyba ir produkcijos kainos

„Pirmąjį pusmetį iššūkių baldų gamybos pramonėje nė kiek nesumažėjo, tik kad prie vis dar besitęsiančių žaliavų kainų svyravimų, tiekimo grandinės sutrikimų, – susiduriame ir su energetikos kaštų šuoliu. Dėl karo operatyviai perorientavome esminių žaliavų tiekimą: Ukrainą, Rusiją, Baltarusiją pakeitėme partneriais Lenkijoje, Latvijoje ir kitose Vakarų Europos šalyse. Šie iššūkiai verslui kainuoja papildomų sąnaudų ir turės įtakos šių metų finansiniam veiklos rezultatams“, – sako SBA viceprezidentas Egidijus Valentinavičius.

Anot jo, didėjusi gamyba ir dėl žaliavų brangimo kilusios produkcijos kainos lėmė pusmečio pardavimų augimą penktadaliu. Jis galėjo būti spartesnis, jeigu būtų veikusi gamykla Baltarusijoje, kuri sustabdyta dėl karo Ukrainoje.

„SBA Home“ įmonių grupei priklausančios gamyklos pirmąjį šių metų pusmetį produkcijos pardavė penktadaliu daugiau nei pernai tuo pat metu. „Klaipėdos baldai“ šių metų II ketvirtį pajamas augino trečdaliu, iki 29 mln. eurų. Klaipėdos rajone baldų ruošinių gamyklą „Laminn“ prijungus prie „Inno Line“, pastaroji produkcijos pardavė už 28 mln. eurų – dvigubai daugiau nei pernai tuo pat metu. Ketvirtadaliu daugiau pajamų – beveik 24 mln. eur – už parduotus baldus gavo „Visagino linija“. „Šilutės baldai“ produkcijos pardavė taip pat ketvirtadaliu daugiau – už 15 mln. eurų. Baltarusijoje esanti „Mebelain“ sustabdyta ir veiklos nevykdo nuo kovo mėnesio. O SBA minkštųjų baldų gamintoja bendrovė „Kauno baldai“ per pusmetį pardavimus padidino dešimtadaliu – iki beveik 15 mln. eurų.

Prielaidų optimizmui nėra

E. Valentinavičiaus teigimu, antrojo pusmečio finansinius rezultatus lems šiuo metu karščiausios dedamosios: geopolitinė įtampa, energijos ir žaliavų kainos, vartojimui neigiamą įtaką daranti aukšta infliacija. Anot jo, dėl rekordinių energetikos kainų ir galimo išteklių stygiaus Europos laukia sudėtingiausias šaltasis sezonas, o tai veiks ne tik pramonę, bet ir eilinius vartotojus. Jau pirmą pusmetį SBA įmonių sąskaitos už energiją šiuo metu beveik dvigubai (85 proc.) didesnės nei prieš metus, ir tris kartus didesnės nei prieš dvejus metus. Žaliavų rinkoje taip pat ryškių teigiamų signalų ir palankių ilgalaikių tendencijų nematyti.

„Prielaidų verslo optimizmui bent jau trumpuoju laikotarpiu neįžvelgiame. Dėl nepalankių sąlygų numatomas paklausos mažėjimas gali daryti įtakos gamybos apimtims. Iššūkius valdome ieškodami alternatyvių sprendimų, diegdami efektyvumo didinimo ir energijos taupymo priemones. Vis dėlto, šalies ekonomikai ir verslui lengviau išgyventi šį laikotarpį ir išsaugoti konkurencingumą bei darbo vietas padėtų reikšmingesnė ir fokusuota valstybės pagalba“, – teigia SBA viceprezidentas.